Ofis Temizliği Şirketi ve Ofis Temizlik Şirketleri

Yazar : Melek Teke

Yazıldı:

Güncelleme:

Saatlerce çalıştığımız ve günümüzün büyük bir kısmında kullandığımız ofislerimizin temizliği nasıl yapılıyor? Ofis temizlikleri çoğunlukla çalıştığınız veya sahibi olduğunuz şirketin anlaşmalı olduğu ofis temizliği şirketi tarafından ya da işyeri temizlik şirketleri tarafından yapılmaktadır. “Ofis temizliği şirketi ve işyeri temizlik şirketleri arasındaki fark nedir?” diye sorarsanız, aslında sunulan temizlik hizmetinde temelde hiçbir fark yoktur. Ancak işyeri denildiğinde daha geniş ve daha büyük bir alandan söz ederken ofis denildiğinde bir şirketin içinde bulunan ofisler veya daire içinde bulunan ofisler daha küçük alanlar olarak anlaşılabiliyor. İki bölümde de sizlere hizmet veriyoruz.

Ofis Temizliği Çalışma Saatleri

Ofis temizliği ve işyeri temizliği genellikle personellerin çalışma süreleri bittikten ve tüm personeller çıktıktan sonra yapılmakta. Ancak bazı işyerleri ve ofisler hafta sonu ve personellerin izin günlerinde işyeri ve ofis temizliği talep edebilmektedir. Bu nedenle işyerleri ve ofisler ihtiyaç duydukları her zaman diliminde temizlik şirketlerinden hizmet talep edebilirler.

Temizlik şirketlerinin çalışma saatleri hizmet verecekleri işyerleri ve ofislerin çalışma saatlerine uygun olarak hazırlanmaktadır. İşyeri ve ofis temizliği hizmeti mesai saatleri içinde istenen bir hizmet değildir. Yoğun tempoyla çalışılan ve hareketlilik oranı yüksek olan ortamlarda temizlik hizmetinin verimliliği düşmektedir. Ancak işyeri ve ofislerin çalışma saatlerinde oluşan istisnai değişiklik durumunda veya arzu ettiği her saat diliminde temizlik hizmeti verilebilmektedir.

Ayrıca ofis ve iş yerlerinde temizlik hizmeti veren personellerin temizlik yaptıkları süre zarfı da temizlik hizmeti talep eden ofis ve işyeri sahiplerinin isteğine bağlı olarak hızlandırılmaktadır. Ya da detaylı bir temizlik çalışması için serbest bırakılmaktadır.

Ofis Temizliği Fiyatları

Ofis temizliği fiyatları, ofis ve işyeri temizliğinin yoğunluğuna bağlı olarak değişmektedir. Örneğin bir apartman dairesinde bulunan küçük home ofis diye tabir edilen bir yerde verilen temizlik hizmetiyle büyük bir plaza veya iş hanı içinde bulunan ofislerde verilen temizlik hizmetlerinin fiyatları değişkenlik göstermektedir. Kısacası ofis ve işyeri temizlik şirketleri, belirlediği temizlik hizmeti fiyatları temizliği yapılacak olan alanların büyüklüğüne ve çokluğuna bağlıdır.

Ofis ve İşyeri Temizliği Nasıl Yapılır?

Temizlik hizmetlerinde en önemli husus temizliğin nasıl yapıldığıdır. Temizlik hizmeti verilecek olan işyeri ve ofislerin büyüklüğüne göre temizlik personeli sayısı belirlenmekte. Ayrıca ihtiyaç duyulan miktarda temizlik malzemesi hazır olarak bulunmaktadır. İşyeri ve ofis sahiplerinin temizlik için belirlediği özel bölümler varsa istediği standartta istenen bölgenin temizliği yapılmaktadır.

Temizlik konusunda hassas bir işyeri sahibiyseniz arzu ettiğiniz standartta temizlik hizmeti verilmektedir.

Ofis Temizliğinde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Bir ofis ve işyeri temizlenirken istenilen hizmeti en iyi şekilde karşılamak için dikkatle üzerinde durulması gereken konular vardır.

  • Temizlik hizmeti talebinde bulunan işyerleri ve ofislerde belirlenen saatte personellerin işlerine başlaması ve belirlenen saate işlerini bitirmeleri gerekmektedir.
  • Temizleme esnasında kullanılan malzemeler temizliği yapılan alanlarda bırakılmamalıdır.
  • Temizlik esnasında gerek içeride bulunan kokunun gerekse temizlik personellerinin kullandığı malzemelerin kokusu yayılmakta. Bu kokuların giderilmesi ve dışarıya salımı için pencere açmak gerekir. Fakat temizlik bittikten sonra pencereler açık bırakılmamalıdır.
  • Bu hizmeti veren şirketlerde ofisiniz temizlik personellerine emanettir. Temizlik esnasında ofis içinde bulunan kırılabilir malzemelerin kırılmamasına veya şeklinin bozulmamasına özen gösterilmelidir.
  • Temizleme bittikten sonra ofis veya işyerinde bulunan ışıklar açık bırakılmamalıdır.
  • Temizlik sırasında kaldırılan veya yeri değiştirilen ofis malzemeleri eski yerlerine aynı şekilde bırakılmalıdır.

Şirketimizin, temizlik hizmeti hususunda üzerinde dikkatle durduğumuz başlıca konulardır. Temizlik hizmeti için önceden belirlediğiniz ve özen gösterdiğiniz konularda istediğiniz kaliteli hizmet sağlanmaktayız.

İstanbul da Ofis Temizliği

İşyeri ve yoğunluk denildiğine akla gelen ilk şehirlerimizde biri İstanbul’dur. Bu nedenle iki yakada da temizlik hizmeti vermekteyiz.

Avrupa Yakasında Ofis Temizliği

İstanbul’un Avrupa yakasında birçok sektörde insanlara hizmet veren işyeri ve ofis bulunmaktadır. Fakat büyük yoğunluk profesyonel temizlik ihtiyacını beraberinde getirir. Bu ihtiyacı en iyi şekilde karşılayabilmek için kentimizin Avrupa yakasında işyeri ve ofis temizliği hizmeti vermekteyiz.

Anadolu Yakasında Ofis Temizliği

İstanbul’un Anadolu yakasında her gün yeni işyerleri ve ofisler kurulmakta. Hatta mevcut yapılar işyeri ve ofis konumuna geçmektedir. Bu nedenle Anadolu yakasında bulunan işyeri ve ofislere de temizlik hizmeti vermekteyiz.

İnşaat Sonrası Temizlik

Şehrimizde her gün yeni işyerleri ve yeni ofisler kurulduğundan bahsetmiştik. İnşaat sonrası her işyeri ve ofislerde temizlik bir ihtiyaç haline geliyor. Bu nedenle inşaat sonrası temizlik hizmetlerimiz bulunmaktadır.

Daimi Sözleşmeli Temizlik Hizmeti

Şirketimizin sunduğu temizlik hizmetlerinin yanı sıra sizler için en özel personellerimizle daimi olarak temizlik hizmeti sunuyoruz.

Part – Tıme Ofis Temizliği

Ofis temizliği bünyesinde sadece tam zamanlı olarak değil yarı zamanlı olarak çalışan personellerimiz mevcuttur.

Özel Temizlik Hizmetleri İçin Aybars Temizlik

Temizlik konusunda en kaliteli ve en özel hizmetleri sizlere sunuyoruz. Aybars temizliği tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz.

Open chat
Selamlar. Temizlik hizmeti için bize ulaşın