Karınca İlaçlama

Yazar : Melek Teke

Yazıldı:

Güncelleme:

Arıgil familyasından olan karıncalar insanların bulunduğu yerlerde yaşarlar. Yiyeceklerle beslenen bu canlılara evlerde ve iş yerlerinde rastlayabilirsiniz. Zararlı olmayan bu canlılar yine de insanların canını sıkar. Bu can sıkıntısından kurtulmak için karınca ilaçlama işlemine başvurabilirsiniz.

Karınca Neden Olur?

Evlerde ve iş yerlerinde karıncaların olmasına neden olabilecek birçok sebep bulunuyor. İlk olarak tezgâha ve yerlere atılan şekerli yiyeceklerin temizlenmemesi karıncaların gelmesine neden olur. Bu bakımdan evin mutfağı karıncalar için çekicidir. Bu yüzden bu ortamların hijyen açısından temiz olması gerekir. Ayrıca mutfaktaki çöp kutularının kapakları kapalı tutulmalı ve çöpler sıklıkla evden çıkarılmalıdır. Aksi halde yine karıncalara davetiye çıkarırsınız.

Diğer taraftan karıncalar nemli ve rutubetli evleri çok severler. Özellikle çürümüş ağaçlarda, nemli banyo ve mutfaklarda bu karıncalara rastlamak mümkündür.

Son olarak bitkilerin eve girmesi ile karıncalar da girer. Çünkü bu canlılar eve girmek için bitkileri köprü olarak kullanırlar. Mükemmel bir uyum içerisinde yaşayan karıncaları evden uzaklaştırmak için birçok yöntem mevcuttur. Bu yöntemler evsel çözümlerden oluşmakla beraber profesyonel karınca ilaçlama işlemiyle de hallolur.

En Etkili Karınca İlacı Hangisi?

Karınca ilaçları kesin çözüm sunmak için üretilmiştir. Evlerde ve iş yerlerinde karınca sorununu çözmek için bu ilaçları kullanabilirsiniz.

Kullandığınız karınca ilaçlama ürünlerinin sağlığa zararlı olmamasına dikkat edin. Karıncaları yok edeyim derken kendi sağlığınızı tehlikeye atmayın.

Karınca Tableti

En etkili karınca ilacı olan tablet ilaçlar kullanıcılar tarafından çok tercih edilir. Pratik ve güvenli olan karınca tableti ilaçları eve gelebilecek karıncalardan evinizi korur. Evin belli köşelerine yerleştirilen karınca ilaçlama tabletleri sayesinde karıncalar evden uzaklaşır. ‘En etkili karınca ilacı hangisi?’ sorusuna tablet karınca ilacı diye yanıt verebiliriz. Çünkü tablet ilacının kullanımı pratiktir. Bunun yanında tablet ilacın tek bir diskini 3 ay boyunca kullanabilirsiniz. Böylece sürekli karınca yok etmeyle uğraşmazsınız. Bu ilacı iç ortamlara, duvar köşelerine ve dolap arkalarına koymanız yeterlidir.

Sprey İlaçları

Karınca ilacı olarak sprey ilaç da kullanabilirsiniz. Sprey olarak üretilen karınca ilacının kullanım ömrü uzundur. Bundan dolayı bu ilacı uzun bir süre kullanma imkânınız vardır. Karıncaların olduğu kısma spreyi sıkmanız yeterli olacaktır. Sprey formatı sayesinde ulaşılmayan bölgelere bile kolay ulaşım sağlar. Bununla birlikte kokusuz olan sprey ilaçlar sayesinde karıncaları evinizden uzaklaştırabilirsiniz. Sprey karınca ilacını kullandıktan sonra 3-4 gün bekleyiniz. Hatta karıncaların durumuna göre tekrar spreyi kullanabilirsiniz.

Karınca İlacı Ne Kadar Süre Etkilidir?

Evler, karıncalar için ideal saklanma yeri arasındadır. Çünkü evin duvarları, köşeleri, dolapların arkası, pencere ve kapı çerçeveleri karıncaların saklanması için uygundur. Dolayısıyla eve nemden ve yiyeceklerden dolayı giren karıncaların varlığını kontrol etmek zordur. Bu yüzden eve giren karıncaları uzaklaştırmak için ilaçlara başvurabilirsiniz. Aynı zamanda karınca sorununa çözüm bulmak için doğal ilaçları da kullanabilirsiniz.

Karınca Nasıl Yok Edilir?

Yaz aylarının başlamasıyla karıncaların sayısı artar. Özellikle nemli evlerde sayıları daha çoktur. Bundan dolayı, karıncaların evden uzaklaşması için tıbbi ya da doğal yöntemleri kullanabilirsiniz. Öncelikle evinizi karıncalardan kurtarmak için karıncaların eve geldiği noktaları belirlemelisiniz. Buna ek olarak, mutfakta ağzı açık yemek bırakmayın. Bunların yanında evdeki bazı doğal yöntemlere başvurarak da karıncaları yok edebilirsiniz. Bu doğal yöntemler aşağıdaki gibidir.

Acı Biber

Acı biberi kaynatıp karıncaların olduğu yerlere suyunu dökebilirsiniz. Çünkü karıncalar acı biber kokusundan uzak dururlar. Böylece bu soruna çözüm bulabilirsiniz.

Toz Tarçın

Karıncalar kokuya duyarlı olduğu için toz tarçını su içerisinde kaynatın. Kaynatılan suyu karıncaların olduğu yere pamuk yardımıyla sürün. Buna ek olarak, sprey içerisine tarçın yağı ekleyerek karıncaların olduğu yerlere de sıkabilirsiniz. Tarçının kokusu karıncaları rahatsız edecek ve evinizden gidecekler. Karınca ilaçlama konusundaki doğal yöntemlerden biri budur.

Pudra Şekeri ve Kabartma Tozu

Pudra şekeri ve kabartma tozu karışımını tercih edebilirsiniz. Bunun için öncelikle bu iki ürünü birleştirerek bir karışım elde etmelisiniz. Elde ettiğiniz bu karışımı karıncaların yuvasına dökmeniz gerekir. Pasta yapımında kullanılan bu malzemeler karınca sorununuzu çözecektir.

Yosun Kumu

Karıncaları evinizden uzaklaştırmak için diğer bir yöntem olarak yosun kumu kullanabilirsiniz. Yosun kumu topraktan elde edildiği için karıncaları uzaklaştıran bir yapıya sahiptir. Dolayısıyla karınca yuvalarına dökülen yosun kumları işinizi halledecektir.

Elma Sirkesi

Evinizi karıncalardan kurtarmak için elma sirkesini tercih edebilirsiniz. Bunun için elma sirkesini su ile karıştırıp karıncaların yuvasına dökün. Böylelikle karıncalar elma sirkesi kokusundan hemen uzaklaşır. Haliyle sizin de evinizden uzaklaşmış olurlar.

Nane Yağı

Karıncaları yok etme konusunda doğal yöntemlerden biri de nane yağıdır. Karınca savar olarak da bilinen nane yağını bu sorunun çözümü için kullanabilirsiniz. Nane kokusu keskin olduğu için karıncalar nane yağı dökülen yerlerden hemen uzaklaşırlar.

Limon

Karıncalardan doğal yöntem olarak limon kullanarak da kurtulabilirsiniz. İlk olarak karıncaların yuvasına bir dilim limon koyun. Bu limon burada uzun süre kalabilir. Limon orada olduğu müddetçe karıncalar evinize uğramayacaktır. Çünkü limonun içinde bulunan asit sayesinde karıncalar bulunduğu ortamdan uzaklaşır. Bu ve buna benzer doğal çözümlerle evlerinizdeki karıncalardan kurtulabilirsiniz.

Karınca İlaçlama İstanbul

Tüm bu doğal çözümler sizi sadece belirli bir süre idare eder. Bu ürünleri ortadan kaldırdığınız vakit karıncalar yeniden gelecektir. Fakat karınca ilaçlama işlemi konusunda durum böyle değildir. Karınca yumurtaları bile bu ilaçlamadan etkilenir. Mevcutta olan karıncalar ise ortadan kaybolur. Yeni gelecek olanlar da yolunu değiştirir.

Eğer evinizi basmış olan karıncalardan kurtulmak istiyorsanız karınca ilaçlama işlemi kesinlikle şarttır. Bu işlemi de en iyi yapana bırakmanız gerekir. Aybars Temizlik her böcek ilaçlamasında olduğu gibi bu ilaçlama konusunda başarılıdır. İlaçlama konusunda daha fazla bilgi için böcek ilaçlama kategorisine göz atın.

Open chat
Selamlar. Temizlik hizmeti için bize ulaşın