Koltuk Yıkama

Bize Ulaşın

0216 706 10 66

Evler, ofisler ve toplu kullanım alanlarının sık kullanılan, temizliğe en çok ihtiyaç duyan eşyalarından biri koltuktur. Günlük kullanımla birlikte gelen lekeler ve bakteriler zaman zaman temizlenmeli, koltuk yıkanmalıdır. Bu konu hem estetik hem de sağlık açısından son derece önemlidir. Koltuk yıkama işlemini profesyonel ekiplerimizle, dünya standartlarındaki makine ve malzemeleri kullanarak yapıyoruz. Pek çok insanın tercih ettiği hizmetimiz ile koltuğunuzu ilk günkü haline getiriyoruz.

Koltuk Yıkama Nedir?

Koltuk Yıkama Nedir?

Koltuklar; günün en çok vaktin geçirildiği, üzerinde bir şeyler yendiği, dinlenilen elzem eşyalardandır. Koltuğunuza çok iyi baksanız bile kıyafetlerle ya da havadaki tozlarla zamanla hem kir hem de bakteri üretir. Bir giyim eşyası gibi makinede yıkama imkânı olmayan koltuk için ayrı bir temizleme programı uygulanır.

Biz, koltuk yıkama işlemini normal deterjanlardan farklı profesyonel temizlik ürünleri ve makineler kullanarak yapıyoruz. Koltuğu; bulunduğu yerde, buhar, püskürtme ve vakum tekniği kullanarak yıkıyoruz. Tıpkı bir çamaşır makinesinde yıkanmışçasına temizliyor ve bakterilerden arındırıyoruz. Yıkamaya alınan koltukların döşeme yapısına göre hareket ediyor ve özen gösteriyoruz. Her koltuğun karakteri ve kullanım amacı olduğu bilinciyle hareket ediyoruz. Ev ile ofis koltuğu veya kalabalık alanlarda kullanılan oturma grupları için ayrı temizlik programı uyguluyoruz. İster kendi evdeki ister ofisteki koltuklar olsun, bulunduğu ortamlara yakışır hale gelmesi için çalışıyoruz.

Koltuğu Nasıl Yıkıyoruz?

Döşeme kumaşı, sünger veya elyaf gibi dolgu malzemesinin analizinden sonra hemen koltuk yıkama işleme başlıyoruz. Bu işlem için dünya standartları taşıyan modern teknolojinin tüm imkânlarından yararlanıyoruz. Öncelikle, koltuğunuzun üzerinde biriken tozları ve mikro düzeydeki parçaları, basınçlı havalar yardımıyla arındırıyoruz. Sonrasında yıkama işlemine geçiyoruz. Yine özel makineler ile dezenfektanlar içeren karışımı basınçla koltuğa uyguluyoruz.  Bu işlemi uygularken, en kıyıda kalmış köşeye kadar sıvının ulaşmasını sağlıyoruz. Profesyonel ekibimiz koltuğun tamamen sıvı ile kaplandığından emin olduktan sonra beklemeye koyuluyor. Bu bekleme sırasında; özel sıvı ile koltuk üzerindeki kalıplaşmış kirler çözünüyor ve yok olmaya meyilli hale geliyor. Koltuk yıkama ile bu çözünme sorası içecek dökülmesi gibi dış etkenlerden oluşan diğer lekeler de açığa çıkıyor.  Uzman ekibimiz lekenin türünü tespit ettikten sonra lekeye özel bileşenler kullanarak müdahale ediyor. Örneğin koltukta bir yağ lekesi varsa, ona göre temizleme ürünü kullanılıyor. Eğer leke kahve lekesi ise müdahale şekli farklı oluyor.

Teknolojik ve Modern Cihazlar Kullanıyoruz

Temizliğe ön aşamada kalıplaşmış kirler de özel lekeler de ekibimize teslim olmaya hazır hale geliyor. Bu aşamada vakumlu özel makineler yeniden devreye giriyor. İşleme başlarken uygulanan tüm sıvılar vakumlanarak koltuktan geri çekiliyor. Temiz bir şekilde sıkılan su, geri çekilirken kirden koyulaşan rengiyle dikkat çekiyor. Bu değişimi gören çoğu müşterimiz koltuk yıkama hizmetinin önemi anladıklarını defalarca tarafımıza iletti. Koltuğun en küçük dikişine kadar her noktası defalarca vakumlanıyor.

İlk yıkamada koltuk standartlardan geçemezse ekibimiz aynı işlemi tekrar uygular. Koltuğun döşemesi ilk günkü haline gelince, ekibimizin standartları tutturulmuş oluyor. Bu işlem sırasında koltuğun, kolçak, bacak gibi bölümleri de en ince detaylarına kadar temizleniyor. Teknolojisi ve çalışma şekli değişik olsa da bir çamaşır makinesi hassasiyetinde temizlik tamamlanıyor. Her yıkama sonrasında olduğu gibi koltuğun kuruması için bekleme süreci başlatılıyor.

İşlem Koltuğa Zarar Verir Mi?

Bazılarının eşyalarına çok önem verdiğini biliyoruz. Birçok insan eşyalarına gözü gibi bakarken koltukları da sakınılacak eşyalar arasına koyar. Kullanırken hassas davranır ve temizlenirken de yıpranmasını istemez. Bu hassasiyeti çok iyi anlayan şirketimiz, koltuk yıkama temizlik programını da buna göre yapar. Nasıl ki çamaşır makinesinde bir kumaş yüksek derecede yıkandığında zarar görür, aynı durum koltuk için de geçerlidir. Yanlış temizlik elbette koltuğa zarar verir. Ancak işletmemizin yıllara dayanan deneyimi ve özel eğitilmiş ekibin tecrübesi, istenmeyen olaylara asla izin vermez. Ekibimizin her üyesi koltuğunuza kendi eşyası gibi bakar ve sizin göstereceğiniz hassasiyeti gösterir. Bu nedenle koltuğunuza zarar verebilecek hiçbir uygulama işletmemizin kapısından içeri dahi giremez.

Ne Tür Kimyasallar Kullanıyoruz?

Ne Tür Kimyasallar Kullanıyoruz?

Farklı amaçlar için özel üretilmiş kimyasalları tanımak profesyonel bir temizlik şirketinin işinin en önemli parçasıdır. Şirketimiz de bu konuda son derece tecrübeli ve bilgilidir. Koltuk yıkama için dezenfekte etmeyi sağlayan ve lekelerin tamamen çıkarılmasına olanak tanıyan ürünler tercih ederiz. Bu ürünlerin uluslararası standart olan CE ve ülkemizin standardı olan TSE belgeleri bulunup bulunmadığını mutlaka kontrol ederiz. Deterjan teminini yıllardır işinde uzmanlaşmış firmalarla partnerlik kurarak sağlamaktayız. Bu bağlamda koltuklar için insan sağlığına zararsız, kalıntı bırakmayan ürünleri kullanırız. Bu ürünler, en az evinizde kullandığınız deterjanlar kadar güvenilirdir. Endişe duymanızı gerektirecek bir içerik yoktur. İşletmemizin kullandığı ürünler kalite standartlarına sahiptir ve kesinlikle canlı sağlığına zarar vermez.

Koltuklarınızı Neden Yıkatmalısınız?

Bu sorunun cevabı, kişinin yaşam kalitesine verdiği önemle bağlantılıdır. Temiz ve hijyenik bir ortamda yaşamak herkesin hakkıdır. Koltukları yıkatmak, öz saygıyla alakalı olsa da sağlık için de son derece önemlidir.

Koltuklar aslında uzun dönem kullanım için tasarlanmış bir tüketim ürünüdür. Her tüketim ürününde olduğu gibi koltuk yıkama da şarttır. Bu elbette bir kural değildir ama yaşam kalitesi ve sağlık açısından önemlidir. Çoğu evde bulunan evcil hayvan ya da çocukların haşarılıklarının üzerindeki yansıması koltuk temizliğini önemli kılar. Lekelenen bir bölgenin temizlenmesi evdeki imkânlarla mümkündür ama derinlemesine temizlik ev şartlarında zordur. Üzerinizdeki bir tişörtü makineye atıp yıkayabilirsiniz ama koltuk için profesyonel bir desteğe ihtiyacınız bulunur. Koltuğun ‘dip köşe’ temizliği ancak profesyonel ekip tarafından yapılabilir. Firmamız bu konuda size ihtiyacınız olan tüm desteği vermeye her zaman hazırdır.

Koltuğunu Kimler Yıkatmalı?

Gelişmiş pek çok ülkede koltuk yıkama bir alışkanlıktır. Tıpkı duvarların boyaya ihtiyacı olduğu gibi koltuğun da temizliğe ihtiyacı olduğu bilinci gelişmiştir. Ülkemizde çok eski bir geçmişe sahip olmayan bu uygulama aslında herkesin ve her evin ihtiyacıdır. Özellikle evcil hayvan sahipleri koltuklarının sık kirlendiğinden şikâyet eder. Çocuklu aileler, üzerinde çeşit çeşit lekeler bulunan koltuklarda oturmaya alışık hale gelmiştir. Ancak günümüzün iletişim ve hizmet çağında bu durum kader olmaktan çıkmıştır. Çünkü küçük gibi görünen bir leke binlerce lira verilmiş bir ürünü mahvedebilir. Leke oluştuğunda hemen işletmemizle iletişime geçmeniz temiz koltuklara ulaşmanıza yardımcı olacaktır. Ekibimiz, lekeyi yok ettiği gibi eşyanın tamamının da temizliğini sağlayacaktır. Böylelikle, ton farkı oluşmasının önüne geçmiş, temizliğinden emin olduğunuz bir yaşam alanına kavuşmuş olursunuz. Özetle, koltuk yıkama herkesin ihtiyacıdır.

Her Koltuk Yıkanır Mı?

Koltuklar lekelenmeye en açık eşyalardandır. Evlerde daha dikkatli kullanılsa da lekelenmesi ve bakteri oluşumu önlenememektedir. Ancak hem kirlenmeye hem de bakteri oluşumuna en açık olan koltuklar ticari ve sosyal alanlarda bulunur. Ofiste çalışanların oturduğu koltuklar, misafirlerin ağırlandığı oturma grupları yoğun kullanılmaktadır. Kafe gibi alanlardaki koltuklar hem lekelenmeye hem de bakteri oluşumuna en açık olanlardır. Hastane okul gibi yoğun kullanılan alanlardaki oturma grupları da bu etkilerden en çok pay alanlardır. Tüm bu alanlardaki koltuk yıkama işlemi bir tercihten öte, bir zorunluluk olmalıdır. Çünkü bu temizlik, binlerce lira verilen oturma gruplarının ömrünü uzatır, hijyeni sağlar. Toplu kullanım alanlarındaki oturma gruplarının daha sık periyotlarla temizlenmesi gerekir. Bu durum çalışan, müşteri, öğrencilerin olduğu kadar işletme sahiplerinin de sağlığını korumak için önemlidir. İşletmemiz, her koltuğu yıkayabilmektedir.

Koltuk Hangi Sıklıkla Yıkanır?

Yazılı bir kural olmasa da mobilyalar neredeyse 10 yıl ömür biçilerek üretilir. Elbette daha az ya da daha çok kullanım mümkündür ama bu ortalama bir standarttır. Bir giysiyi 10 yıl boyunca hiç yıkamadan kullandığınızı düşünün! Böyle bir şey mümkün olamayacağına göre koltukların da belli bir yıkanma periyoduna dahil edilmesi gerekir. Bunun da bir kuralı ya da standardı yoktur. Ancak en az yılda bir kez koltuk yıkama tavsiye ediyoruz.  Mevsim değişimlerindeki duvar boyama, halıların yıkanması rutinine koltukların da dahil etmesi en idealidir. Bunun yanında oluşan bir leke için acil yıkama ihtiyacı da duyulabilmektedir. İster yıllık ya da mevsimlik yıkama, ister özel durumlarda firmamız her zaman hizmetinizdedir. Özellikle mevsim dönümlerinde yoğunluğun arttığını unutmayın. İşletmemizden hizmet alan seçkin müşteri listesine dahil olarak, istediğiniz zaman sıra beklemeden koltuklarınızı yıkatabilirsiniz.

Koltuk Yıkama İşlemi Ne Kadar Sürer?

İşlem süresi, koltuğun leke ve kirlenme durumuna göre değişkenlik gösterir. Bunda yıkanan koltuğun boyutu ve donanımları da önemlidir. Ekibimiz, basınçlı buhar ve basınçlı suyla yıkar sonrasında vakumlayarak bütün suyu emdirir. İşlemin süresi, eşyanın tasarımına göre değişiklik gösterir. Ekibimizin standart koltuk yıkama işlemi birkaç saatte tamamlanır. Sonrasında kuruma evresi başlar. Bu işlem de mevsim şartlarına göre değişiklik gösterir. En fazla 12 saatte bir koltuk kullanılabilir hale getirilir. Bir başka deyişle, ekibimizin sabah işe başlaması halinde koltuğunuz akşam saatlerinde oturulabilir hale getirilir. Bu işlemi, ofis ya da okul ve hastane gibi toplu kullanım alanlarında genellikle akşam saatlerinde uygularız. Mesai bitimi sonrası işe başlayan ekibimiz işini geceden bitirir ve sabah saatlerinde sizi tertemiz koltuklar karşılar.

Hangi Koltukları Yıkıyoruz?

Profesyonel ekibimiz, günlük kullanılan tüm koltukların yıkamasını rahatlıkla yapar. Evlerde misafirlere ayrılan özel koltuklar, günlük kullanılan çeşitler bu listeye dahildir. Ayrıca birçok evin vazgeçilmezi çekyat türlerinin de temizliğini özenle yapıyoruz. Ev ürünleri dışında, ofis, restoran, hastane gibi tüm alanlardaki koltuk yıkama hizmeti ekibimizin görev alanındadır. Her koltuk için standart bir temizleme prosedürü uygulasak da her koltuğa ayrı önem veririz. Örneğin bir kafedeki koltuk gün içinde farklı birçok insanın temasına maruz kalır. Yiyecek içecek servisinin de olması koltuktaki kir ve bakteri oluşumunu artırır. Hastanelerde kullanılan oturma grupları için de aynı şey geçerlidir. Şirketimiz, insanın olduğu her yerdeki koltukları son teknoloji ile temiz ve sağlıklı hale getirir. Şunu unutmamalısınız, ofis koltuklarının temiz ve sağlıklı olması çalışan performansını artırır.

Çekyat Temizliği Neden Önemli?

Oturma grupları içinde çekyat temizliğinde ayrı bir paragraf açmak gerekir. Çekyat türleri, özellikle küçük mekanlarda en çok tercih edilen gruptur. Bu eşyaların yatak amacıyla da kullanımı sıktır. Bu durum mite adı verilen gözle görülmeyen akarların oluşumuna neden olur. Deri döküntüleri ile beslenen bu canlılarla birlikte yaşamak kader değildir. Çekyat kullananların koltuk yıkama konusunda daha hassas davranmasını tavsiye ediyoruz. Basınçlı buhar ve dezenfektanlar kullanılarak yapılan çekyat yıkaması, akarlarla birlikte tüm bakterileri de yok eder. Çekyat gibi hibrit mobilyaların yıkanmasının ertelenmemesi gerekir. Çünkü akarlar yok edilmediklerinde çoğalırlar ve sağlığı tehdit eder hale gelirler. Özellikle çocukları akarlardan uzak tutmak gerekir. Bu nedenle çekyatların yıkanması hijyen açısından son derece önemlidir. Ekibimizin tecrübeli ellerinden geçmiş bir çekyat güvenli bir eşya halini alır.

Koltuk Yıkatırken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

Koltukların yıkanmasının da dahil olduğu temizlik hizmetleri, uzmanlık ve lisans gerektiren bir konudur. Özellikle tecrübe ve eğitimli personel, sektörümüzün olmazsa olmaz kurallarındandır. Sermayesi olan herhangi birinin cihazları temin ederek başlayabileceği bir iştir. Bu nedenle, ülkemizdeki ‘merdiven altı işletme’ tabiri sektörümüzde de geçerlidir. Tüm bu bilgiler ışığında koltuğu yıkatacağınız işletmeyi iyi araştırmalı ve seçmenizi öneririz.

Koltuk yıkama işlemi sadece birkaç makineye sahip olup kimyasallar kullanmak değildir. Kullanılan makinenin vakum gücünden, kimyasal ve şampuanların kalitesine kadar bu bir zincirdir. Ve elbette zincirin halkasının eksik olması, hizmetin de kusurlu olmasına sebep olur. Koltuğunuzu yıkatmak için yola çıkmışsanız, iletişime geçtiğiniz firmanın referanslarına önem verin. Referanslarını açıkça söyleyemeyen firmalardan uzak durun. Koltuğun üzerinde saatlerinizi geçirdiğinizi unutmayın. Temizlik; içinize sinebilir, ancak kullanılan kimyasalların kalitesini irdelemeyi de ihmal etmeyin. Kalitesiz kimyasalın sizin ve ailenizin sağlığını tehdit edeceğini de unutmayın. Aybars Temizlik aklınızdaki tüm bu sorulara yılların kazandırdığı tecrübesiyle cevap verir.

Önemli Olan Fiyat Mı, Memnuniyet Mi?

Fiyat elbette önemli bir kıstastır. Ancak fiyat her şey demek değildir. Temizlik, hizmet sektörünün önemli bir koludur. Bu alanda makine, teçhizat, kullanılan sarf malzemelerin bir fiyatı vardır. Fakat temizlik emek isteyen yoğun bir alandır. Ve bu alandaki kalite, ekibin profesyonelliğinden gelir. Kullanılan malzemelerin kalitesi de eklendiğinde kusursuz hizmet ortaya çıkar. Bu alandaki ilk değerlendirme fiyattan ziyade hizmetten duyacağınız memnuniyet olmalıdır. Her bütçenin karşılayabileceği uygun fiyatı, profesyonel ekip ve kaliteli malzemeler eşliğinde sunuyoruz.

Önceliğimiz Sizin Memnuniyetiniz

İşletmemiz için ilk kural müşteri memnuniyetidir. Bu bağlamda sizi memnun edecek koltuk yıkama hizmeti sunma amacı taşıyoruz. Referans listemizdeki tüm kişi ve kuruluşlarla mutat çalışmalar sürdürüyoruz. Firmamız; alanında en çok referans verilen ve tavsiye edilenlerin başında geliyor. İşletmemiz, temizlik hizmetinin sürekliliği olduğu bilinciyle çalışır. Bu bağlamda, bizi tercih eden çoğu müşterimiz bir sonraki temizlik işinde de tercihlerini bizden yana kullanır. Müşterilerimizden aldığımız bu güç bizi daha fazla motive eder. Ekibimizin her bir bireyini ailemizin bir parçası olarak gören anlayışımız mevcuttur. Bu da müşteri memnuniyetine doğrudan yansır.

Neden Bizi Tercih Etmelisiniz?

Sağlıklı ve temiz bir alanda yaşamak herkesin hakkıdır. Biz, insanların temiz ortamlarda hayat sürmesini ve yaşam kalitesini artırmak istiyoruz. Bu yüzden hizmet verdiğimiz kişi ve kuruluşlara müşteri gözüyle bakmıyoruz. Ekibimiz ve hizmet verdiklerimizle kendimizi bir aile gibi görüyoruz. Onların tüm isteklerini dinliyor, anlıyor ve buna göre hizmet üretiyoruz. Verdiğimiz işin sonuna kadar arkasında durmak prensibimizdir. Bir müşterimizin işimizden memnun olmaması gibi bir şeyi kabul etmiyoruz. ‘Yüzde 100 memnuniyet’ anlayışını prensip edinerek çalışıyoruz. Dünyadaki gelişmeleri takip ediyor ve uygun olanları tatbik ediyoruz. Hizmet kalitesini artırmak için makine modernizasyonunu yapıyor, ekibimizin gerekli eğitimleri almasını sağlıyoruz. Kullandığımız malzemelerin ve şampuanların dünya standartlarında olmasına çok önem veriyoruz. Koltuklarınızı ilk günkü haline getirmek, ömrünü uzatmak için gayret veriyoruz. Sizin ve ailenizin temizlenmiş, bakterilerden arındırılmış koltuklara kavuşmanızı amaçlıyoruz.

Bu bağlamda işletmemizin sunduğu tüm hizmetler içinde koltuk temizliği bölümüne ayrıca önem veriyoruz. Koltuğunu temizletmek isteyen ama uygun işletmeyi hala bulamamış olanlarla tanışmak için sabırsızlanıyoruz. Bizi tercih ederek elbette koltuk yıkama hizmeti alabilirsiniz. Buna ek olarak, başınız sıkıştığında gidebileceğiniz bir dost kazanacağınızdan emin olabilirsiniz.

DÜRÜST VE GÜVENİLİR HİZMETLER Mİ ARIYORSUNUZ?

Aybars Temizlik Şirketi

Hemen Randevu Alın

+90 216 706 10 66

Open chat
Selamlar. Temizlik hizmeti için bize ulaşın