İstanbul Haşere İlaçlama Hizmeti

Yazar : Melek Teke

Yazıldı:

Güncelleme:

Ülkemizde bulunan farklı bölgelere göre yaşanan mevsimler ve coğrafi yapı itibariyle belirli geçiş dönemlerinde bazı haşere türleri ile rahatsız edici biçimde karşı karşıya kalabilirsiniz. Özellikle İstanbul haşere ilaçlama hizmeti sağlayan yerleri de bu dönemlerde oldukça fazla araştırmaya başlarız. Haşere ilaçlama hizmetleri, dönemsel ya da konutların bulunduğu konumlara göre farklı böcek ve haşere türlerinden rahatsız olunması halinde başvurulan bir sektördür.

İlaçlama konusunda yardıma ihtiyaç duyduğunuz zamanlarda tüm haşere şikayetlerinizde aynı müdahalede bulunmamız mümkün değildir. Haşerelerin türüne göre, bu haşerelerin yoğunluğuna göre ve ilaçlama yapmaktayız. Alanın boyutuna göre farklı çeşitlerde karışımlar kullanmaktayız; danışanlarımızın problemlerini bu sayede ortadan kaldırırız.

Haşere İlaçlama Hizmeti

Günün büyük çoğunluğunda hayatımızı idame ettirdiğimiz yerler, yaşam alanlarımızdır. Bu yaşam alanlarımızda çeşitli hastalıklar yayılmasına sebep olan, bizleri rahatsız eden, parazit oluşumuna sebep olan ve her geçen gün gittikçe yayılan haşerelerden kurtulmak için İstanbul haşere ilaçlama hizmeti veren kuruluşlardan faydalanabilirsiniz.

Haşere diye adlandırılan tüm böcek ve hayvan çeşitleri farklı yapılara sahip olduğu için bunlara müdahale edilme biçimleri de farklılık gösterir. Yaşam alanlarımızda bulunmasından rahatsız olduğumuz haşereler için en kısa sürede en etkili hizmeti sunacağına inandığınız yerlere başvurarak yardım almanız gerekir. Bu canlıların hastalık taşıdıkları ve bulaşıcı hastalıkların bulaşma oranını artırdıklarını da biliyoruz.

Sarılık, tifo, veba ve buna benzer bulaşıcı hastalıklar, haşere istilasına karşı önlem almadığınız takdirde oldukça hızlı oranda yayılmaktadır. Bunun için de böcek ilaçlama hizmeti olarak da geçen haşere ilaçlama ekiplerinden yardım almanız gerekir. Haşere ilaçlama hizmeti almak için ilaçlama yapacağımız alanlar farklılık gösterir. Bu alanların içinde ev ilaçlama, iş yeri ilaçlama, apartman ilaçlama ve bahçe ilaçlama ve daha fazla seçenek bulunmaktadır. Bununla birlikte, haşere ilaçlama uzmanlarına yapacağınız tüm başvurularda aynı haşere çeşidi görülmez. Başvurunun ardından ekiplerimiz gelerek ilaçlama yapacakları alanda hangi haşere çeşidinin bulunduğu konusunda keşif yapar. Bu keşiflerin ardından ekiplerimiz çalışmalara başlarlar.

Haşere İlaçlama İşlemini Nasıl Yapıyoruz?

Hasere Ilaclama Kac Günde Yapılır

Sadece yaşam alanlarında değil aynı zamanda işyerleri ve ziraat alanları gibi oldukça büyük alanlarda da kullanılan haşere ilaçlama hizmeti, haşere türleri bakımından hem de uygulama tekniği bakımından farklılık gösterir. İstanbul haşere ilaçlama hizmeti kapsamında, ilaçlama yapacağımız alanda bulunan haşere türlerini tespit ederiz. Sonra uygulama çeşidine karar veririz. Haşerelerin sadece bir türe sahip değildir. Bundan dolayı haşere ilaçlamak içinde yalnızca bir teknikten söz edemeyiz. Haşere türlerine göre ilaçlamayı nasıl yapıyoruz sorusuna şu şekilde cevap verebiliriz:

  • Tahta kurusu ilaçlama uygulaması
  • Akrep ilaçlama uygulaması
  • Örümcek ilaçlama uygulaması
  • Pire ilaçlama uygulaması
  • Fare ilaçlama uygulaması
  • Hamam böceği ilaçlama uygulaması
  • Kene ilaçlama uygulaması

Tüm bu haşere türlerine göre aynı zamanda ilaçlama işlemlerimiz de farklılık gösterir. Haşere türlerine göre böcek ilaçlama seçeneklerini de şu şekilde açıklayabiliriz:

Kokulu Haşere İlaçlama

Parazitlerin yoğun şekilde bulunduğu alanlara yapılmaktadır. Kısa sürede etkisini gösteren bir ilaçlama türüdür.

Kokusuz Haşere İlaçlama

Sıvı şekilde uygulanan ilaçlar ile yapılmaktadır. İlaçlama sonrasında alanda bulunmamanız gerekir.

Jel Haşere İlaçlama

Haşerelerin yem zannedebileceği kadar kokusuz bir uygulamadır. Genel olarak gıda sektörü için çalışan işletmelerde kullanılmaktadır.

Sıcak Sisleme Yöntemi ile Haşere İlaçlama

Bir aracın üzerine kurulan ilaçlama düzeneği ile gerçekleşir. Gözle görülür şekilde buhar ve sis görüntüsü oluşur. Genel olarak dış alan ilaçlamada kullanılır.

Soğuk Sisleme Yöntemi ile Haşere İlaçlama

Bu da tıpkı sıcak sisleme yöntemi gibi araç üzerine yerleştirilen bir sistem yardımı ile yapılır. Fakat sıcak sislemeden farkı, ilaçlama sonrasında dışarıya verilen ilacın 20-25 metre kadar yüksekliğe çıkması ile var olan ya da oluşma potansiyeli olan haşerelerin de oluşumunu engellemesidir.

Haşere İlaçlama Kaç Gün Sürer?

Kapalı alanlarda ilaçlama yapılması gerektiği takdirde yapılan ilaçlama türüne göre alanı terk etmeniz gerekebilir. Bunun yanında alanı terk etmenize gerek kalmadan birkaç saat içinde hayatınıza normal şekilde devam edebileceğiniz böcek ilaçlama hizmetleri bulunur. Haşere ilaçlama, alanın büyüklüğüne göre birkaç dakika ile birkaç gün arasında değişen sürelerde tamamlanır.

Özellikle hane içi haşere ilaçlama hizmetleri ortalama 30 dakika içinde tamamlanır. Fakat ilaçlama tekniğine bağlı olarak haşere ilaçlama işlemi sonrasında birkaç saat ile birkaç gün arası ilaçlama yapılan alanı kullanmamanız gerekir. Bunun sebebi ise uygulanan kimyasal ilaçların haşerelere kesin olarak etki etmesi için güçlendirilmiş olmasıdır. İlaçlama yapılan alanda bulunduğunuz takdirde bu kimyasallardan etkilenmemeniz adına hizmet aldığınız işletmenin önerilerine uymanız gerekir.

Haşere İlaçlamadan Sonra Nelere Dikkat Edilmelidir?

Oldukça fazla kimyasal kullanılarak elde edilen haşere ilaçlarının insanlar ile temas etmesi sonucunda istenmeyen etkiler oluşur. İstanbul haşere ilaçlama hizmeti almak isteyen kullanıcılar genel olarak ilaçlama sonrasında nasıl hareket etmeleri gerektiği konusunda endişeli olur. Fakat ilaçla sonrasında bir problem yaşanmayacağını söyleyebiliriz. Haşere ilaçlama anında uzmanların verdiği direktiflere göre hareket ettiğiniz sürece herhangi bir sorun yaşamazsınız.

Örneğin ev ilaçlama hizmetinde genel olarak alanın kullanılamayacağı süre 4 ile 6 saat arasındadır. Bu süre, ilacın etkisine ve parazitlerin yoğunluğuna göre 24 saate kadar uzayabilir. Bu durumda, ilaçlama anında ve sonrasında ilaçlama yapılan alanda bulunmamanız gerekir. Özellikle hamam böceği ilaçlama hizmeti uygulanacağı zaman oldukça yoğun kimyasallar kullanılması gerekir.

Hamam böcekleri, diğer haşere türlerine göre çok daha dayanıklı olduğu için güçlü ilaçlar kullanılır. Bu kimyasallara maruz kalmamak adına, ilaçlama hizmeti veren ekiplerin verdiği süreler içinde alanda bulunmamalısınız. Verilen sürenin sona ermesinin ardından da ilaçlama yapılan alanda ufak bir temizlik yapılması tavsiye edilir.

Sonuç olarak belirli bir dozda kimyasal eşyalara ve çevreye nüfuz edecektir. İlaçlama sonrasında sürenin dolmasının ardından temizlik yapmak, ilaçlama yapılan alanın kimyasaldan arınmasını sağlarken yapılan ilaçlamanın etkilerini görmenize de yardımcı olacaktır.

Open chat
Selamlar. Temizlik hizmeti için bize ulaşın