Tahta Kurusu İlaçlama

Yazar : Melek Teke

Yazıldı:

Güncelleme:

Bazı böcek türleri genel olarak insan sağlığını tehdit eder. Kendisiyle beraber birçok sorunu da beraberinde getirir. Özellikle tahta kurusu familyası insanlar için risk barındırır. Genelde insanların kanlarını emerek beslenen asalak türlerdir. Ahşap aralarında, eski ahşap döşemelerde sıkça rastlanır. Ayrıca yatakların dikiş yerlerinde, çekyat, koltuk içinde ve elbise aralarında da kendini gösterirler.  Tahta kurusu, buralarda yaşam sağlar. Bu riski tahta kurusu ilaçlama işlemi ile yok edebilirsiniz. Böylece kendiniz ve sevdikleriniz için sağlıklı bir hayat sağlarsınız.

Tahta Kurusu Hastalık Yapar Mı?

tahta kurusu ilaçlama

Tahta kuruları insanları ısırdıklarında hastalıkları yaymadığı için tehlikeli olarak kabul görmez. Deriye yakın kan damarlarını emmeyi tercih eder ve ısırdıkları bölgeye bir salgı enjekte ederler. Amaçları kısa süreliğine bölgeyi uyuşturmaktır. Siz uyurken genellikle vücudunuzda gezinip birçok kez ısırık alırlar. Bu ısırmaların bazıları çeşitli enfeksiyonlara, kaşıntı ve alerjiye sebep olur.

Enfeksiyonlar vücutta ısırılan bölgede kaşıntıya sebep olur. Kaşınan bölge zamanla sertleşip kanar. Böylece birçok yaraya sebep olur. Açık yaralar da enfeksiyon çeşitlerine müsaittir. Böylelikle vücudunuz enfeksiyona direnemez. Ayrıca günler geçmeyen kaşıntılar sebebiyle uykusuzluk problemi doğar. Birçok problemi de beraberinde getiren bu canlıları evinizden uzak tutmamalısınız.

Tahta Kurusu Kışın Olur Mu?

tahta kurusu ilaçlama

Kulaktan kulağa tahta kurularının yaz aylarında yaşadığı bilinmiştir. Fakat bu bilgi doğru değildir. Tahta kurularının yaşamını sürdürmesi için belirli bir sıcaklığa gerek yoktur. Sadece ortam yeterlidir. Bu böcek türü hemen her yerde yaşamını sürdürür ve ürer. Ayrıca günde bir ila beş yumurta arasında yumurta bırakır. Bu canlıların tüm hayatları boyunca toplam 200 ila 500 yumurta yumurtlama imkanları vardır. Her türlü yaşayabilen bu minik böcek türü mevsimin yaz veya kış olmasını önemsemez. Her mevsim yaşamını sürdürme imkanları vardır. Böylelikle her mevsim bir tehlike ile mücadele etmek zorunda kalırsınız.

Havanın sıcak ve soğuk olmasının da bir önemi olmadığı gibi her ortamda yaşamını sürdürebilirler. Ayrıca çok soğuk havalarda yarı uyku durumuna geçme özelliklerine sahiptir. Böylece ihtiyaçlarını karşılamadan 1 yıl boyunca sadece uyuyarak yaşayabilirler. Buna dayanarak tahta kurusu familyasının sizlere fark ettirmeden her yerde barınma imkânı olduğunu söylememiz mümkündür.

Tahta Kurusu Nasıl Yok Edilir?

Böceklerin yok edilmesinin zorluk seviyesi türlerine göre değişir. Birçok böcek kolaylıkla yok edilme imkânına sahiptir. Fakat birçoğu yok edilemeyecek seviyededir. Tahta kurusu familyasının yok edilmesi ise kullanılan ilaca, maddeye ve yayıldığı ortamın büyüklüğüne göre farklıdır. Bu yüzden tahta kurusunun nasıl yok edildiğine dair soruya cevap olarak tahta kurusu ilaçlama işlemi akıllarda bulunur.

Biz de sizler için bu böcek türünü yok etme yöntemlerini derledik.

  • Gazyağının tahta kurusunu öldürmek amacıyla sıklıkla kullanıldığı görülmüştür. Tahta kurularının bulunduğu ortama gaz yağını sıvı bir şekilde püskürtün. Böylece tahta kurularından kurtulabilirsiniz.
  • Tahta kurusunu yok etmenin diğer bir yöntemi ise sirkedir. Sirke, sinir sistemini bozabilecek güçlü bir asetik asit olarak bilinir. Bu maddeyi su ile karıştırdıktan sonra püskürtüp tahta kurularını uzaklaştırabilirsiniz.
  • Bulunduğunuz yerde; yatak, koltuk, odada bulunan tahta kurularından kurtulmak için uzun soluklu çözümler üretme ihtiyacı duyacaksınız. Bu sebeple tahta kurusu ilaçlama hizmeti almanız gerekir. Bu hizmeti almak ve sorunu kökten çözmek için böcek ilaçlama hizmetimizden faydalanabilirsiniz.

En Etkili Tahta Kurusu İlacı Hangisi?

Tahta kurusu en sıkışık ve ışık almayan yerlerde yaşar. Çoğu zaman gözle görülmeyen yerlerde yaşam sürüp ürerler. Bu yüzden bu familyanın yok olması amacıyla kullanılan farklı ilaçlar vardır. Bu ilaçlar şu şekildedir:

  • Zinon SC Kokusuz Tahtakurusu İlacı
  • Tahta Kurusu İlacı Draker 10.2 Kokusuz
  • Tahtakurusu İlacı Akethrin Pro EW
  • Titan Max SC Haşere Böcek İlacı
  • Vebi 10.2 CS Genel Haşere İlacı
  • Titan EC Kokulu Genel Haşere İlacı

Tahta kurusu ilaçlama işlemini kendiniz yapacağınız gibi yardım da alabilirsiniz. Böcek ilaçlama işlemini doğru yöntemle yetkili insanların yapması maksimum veriyi getirir.

Uzman kadromuz tahta kurusu ilaçlama hizmetimizde püskürtme yöntemi de dahil birçok yöntem kullanır. Bu, böceklerden en kısa sürede kurtulmanızı sağlar.

Bu alanda özel seçilmiş ekibimizle ilaçlama işlemi gerçekleşir. Uzmanlarımızla tahta kurularından kurtulup sorununuzun önüne geçebilirsiniz. Böylece evinizi böceklerden kurtarmış olursunuz.

Tahta Kurusu İlacı Nasıl Kullanılır?

İlaçlar ve kullanım yöntemleri önemlidir. Bu yüzden akıllarda tahta kurusu ilacı nasıl uygulanır sorusu yer edinir. Bu canlıların ilaçlamasında kapalı alanlarda ulv cihazı gerekir. Ayrıca dumanlama yöntemi de kullanılır. Sıradan ilaçlar ile geçici temizlik sağlanır. Fakat tahta kurusu ilaçlama ekibimizle sorunun kökünden kurtulabilirsiniz.

Tahta kuruları, Hemiptera takımının Cimicidae familyasında bulunan böceklerdir. Bu familya yalnızca memeli ve kuş türlerinden kan emerek beslenirler. Kan emmek amacıyla gece vaktinde konukçularına yanaşıp yerlerini alırlar. Diğer vakitlerde ise ışıktan korunabilecekleri yerler tercih ediliyor. Ayrıca tahta kuruları kanla beslenmek amacıyla cildi delip tükürük salgılama ihtimali de bulunur. Bu canlılar anti-koagülan yapısını enjekte eder. Enzim yapısının acısı kişinin ısırığa verdiği tepkiye bağlı olarak değişir. Isırığın büyüklüğünün de etkisi vardır. Isırılma sayısı da reaksiyon seviyenizin durumunu etkiler. Birçok kez ısırılmaya uğradıysanız ısırıklar arttıkça tepki vermeniz de değişim gösterir. Bu sebeple açık alanda tahta kurularını yok etmek için mekanik yöntemler tercih edilmelidir. Ayrıca evde ilaçlama yapılırken sisleme yöntemine de dikkat etmek gerekir. Kokulu veya kokusuz ilaçlar eşliğinde temizliği sağlayabilirsiniz.

Tahta Kurusu İlaçlamayla Biter Mi?

Tahta kurusu temizliğinin her türlü yapımı vardır. Fakat amatör bir işlemle kalıcı temizlik sağlanamaz. İlaçlama işleminin tamamıyla bitmesi için profesyonel yardım alınmalıdır. Bu yüzden tahta kurusu ilaçlama işlemini ciddiye almak gerekir. İlaçlama işlemini konusunda da seçici olmalısınız.

Bu konuda alanında uzman olduğumuz biliniyor. Deneyimli kadromuz ve bilgili ekiplerimizle sizlere güvenli bir ortam sağlıyoruz. Bu güvenli ortamda ilaçlama işlemini gerçekleştiriyoruz. Bu işlem sonucunda da sizlere memnun olacağınız temizliği sunuyoruz.

Tahta kuruları en zor ölen böcek türlerinden biri olarak yer alır. Öldürülmesi zor olan canlı çeşidinin yapılan araştırmalara göre tahta kurusu ilaçlama işlemleri kısa süre içerisinde gerçekleşir. Bu işlem sonrasında tahtakuruları ve larvalar etkisiz hale getirilir. Son olarak ise ortam dinlenmeye ve havalanmaya bırakılır. Birkaç gün sonrasında, eviniz havadar bir durumdayken hayatınıza kaldığınız yerden devam edebilirsiniz.

Tahta kurusu ilaçlama hizmeti alanında tanınan firmalar arasında yer alıyoruz. Bilgili, yetkili ve sağlığınızı önemseyerek işimizi sürdürmeyi amaç ediniyoruz. En önemlisi doğa sağlığı konusuna da bilinçli olarak çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Şirket kapsamında sizlerin sağlığını ve huzurunu tehdit eden tahta kurularından kurtulup sizi ve sevdiklerinizi koruyoruz.

Open chat
Selamlar. Temizlik hizmeti için bize ulaşın