İnşaat Sonrası Temizlik Nasıl Yapılır?

Yazar : Melek Teke

Yazıldı:

Güncelleme:

Yeni yapılar hiçbir zaman kullanıma hazır olmaz. Geride kalan inşaat kalıntıları, toz ve kir yapının henüz kullanıma hazır olmadığının bir kanıtıdır. Ev ve ofislerinizin kullanıma hazır hale gelmesi inşaat sonrası temizlik ve profesyonel eller ile mümkündür. İnşaat kalıntılarının zor temizlenmesi ve oldukça yorucu bir süreci içermesi oldukça can sıkıcıdır. Detaylı bir temizlik için ev, işyeri ve ofislerinizin profesyonel ellere teslim edilmesi gerekir. Bu şekilde kısa bir süre içinde temizlik işlemi gerçekleşir. Zira yapımı yeni bitmiş bir binanın temizliğini yapmak oldukça zordur. Bu nedenle profesyonel bir şirket ile anlaşmak bu aşamada mühimdir. Aybars Temizlik firması tüm temizlik kurallarını dikkate alarak kısa süre içerisinde ev ve ofislerinizi temizleyerek sizlere teslim eder.

İnşaat Sonrası Temizlik Aşamaları Nelerdir?

İnşaat sonrası temizlikte her işlem oldukça emek ister. Özellikle yeni bir yapının temizliği oldukça zor ve zahmetlidir. Bu temizlik işlemlerinin işinin ehli kişilerce yapılması doğru olacaktır. İnşaat sonrası temizlik işlemini sıradan günlük, rutin temizlik işlemleri ile karıştırmamak gerekir. Peki inşaat sonrasında temizlik aşamaları nelerdir?

 • Yapının içerisindeki tüm döküntüleri temizlik ekibimiz ortadan kaldırır. Molozlar, taşlar ve kartonlar bu döküntülere örnektir. Bu aşama için temizliğin ilk fakat en önemli aşaması diyebiliriz. Çünkü fazlalıkların ortadan kalkması geri kalan tüm işlemleri kolaylaştıracaktır.
 • Moloz ve taş gibi büyük çöplerden kurtulduktan sonra yerde kalan toz ve kumu temizliyoruz. Bu aşama tam olarak detaylı temizlik öncesinde işlerin kolaylaşmasını sağlar.
 • Büyük çöp ve tozlar temizlenir. Bu işlem sonrasında uygun temizlik malzemeleri ile temizlik işlemi devam eder. Fakat temizleme işlemine geçmeden önce kalan tüm fazla boyalar tiner yardımıyla mevcut alandan çıkar.
 • Temizlik malzemeleri ve agresif temizleyiciler yardımıyla yapının içerisindeki tüm alanları detaylı bir şekilde temizliyoruz. Devamında inşaat sonrası temizlik işlemi için daha detaylı aşamaya geçiyoruz. Banyo, ayna, klozet ve yerler uygun olan temizlik malzemeleri ile temizlenir.
 • Yeni bir yapı henüz hiç el sürülmemiş anlamına gelmektedir. Bu nedenle inşaat sonrasında pencerelerde yapışkanlı etiketler mevcuttur. Bu işlem sırasında yapılması gereken, etiketleri dikkatli bir şekilde çıkartarak pencerelerdeki tüm kalıntıları temizlemektir.
 • Tuvalet ve banyo, hijyenin olması gereken en önemli alanlardır. Bundan dolayı bu alanları oldukça titiz ve dikkatli bir şekilde yıkayarak mevcut kirinden arınmasını sağlıyoruz.
 • Mutfak dolapları ve yapının içerisinde bulunan mutfak haricindeki diğer dolaplar da dikkatli bir şekilde temizlenir. Bu aşamada kullanılan malzemelerin önemi büyüktür. Biz, renk zararı vermeyen hassas temizleyicileri kullanıyoruz.
 • Derin temizlik işlemi ve tüm işlemler bittikten sonra geriye kalan ufak çaplı temizliği de bitiriyoruz. Bu aşamadan sonra ev ve ofisleriniz kullanıma hazırdır.

İnşaat Tozu Temizliği

İnşaat sonrası yapılan temizlik işlemleri oldukça zahmetli ve detaylı bir süreci içerir. Bu işlemlerde farklı aşamalar bulunmaktadır. Temizlik alanı, makineler ve deterjanlar için tamamen boş bırakılmalı ve geniş bir alan açılmalıdır.

İnşaat aşamasında oldukça fazla çöp ve fiziksel yığın ortaya çıkmaktadır. Bu fiziksel çöplerden kurtulmak oldukça kolay ve basit bir prosedürdür. Fakat sonrasında kalan tozların temizliği o kadar kolay ve kısa bir süreci içermeyecektir. Taş, talaş, çöp gibi fazlalıklar ortadan kalkar ve işlem başlar. Toz alma işlemi için çekiş gücü kuvvetli olan profesyonel makineler kullanıyoruz. Burada ev tipi bir elektrik süpürgesi değil profesyonel temizliğe uygun bir makine tercih ediyoruz. Toz alım işleminden sonra uygun deterjanla birlikte bir bez ve süpürge ile yerleri siliyoruz. Zemindeki tüm tozların kaybolduğuna emin olduktan sonra detaylı temizlik işlemini başlatıyoruz. Zemine uygun profesyonel deterjanlar kullanarak detaylı bir temizlik yapıyoruz.

Yeni Bitmiş Ev Temizliği Nasıldır?

Yeni bir bina ve evde oturmak oldukça güzel bir durumdur. Fakat özellikle yeni bir binada oturacaksanız inşaat sonrasındaki durumun oldukça zorlu olduğunu bilmeniz gerekir. Bundan dolayı yeni yapılmış bir binanın temizliğini tek başına yapmanız pek mümkün değildir. Evin içerisindeki karmaşa profesyonel bir temizlik işlemi gerektirir. Temizlik aşamasında profesyonel makine ve deterjanlara ihtiyaç olacaktır. Bunun yanında detaylı ve titiz bir işlem gerektiren süreç işleyecektir. İnşaat sonrası temizlik aşamalarında evin yeni olması, içinde henüz eşya bulunmuyor anlamına gelmektedir. Eğer içerisinde eşya bulunan bir ev ise temizlik öncesinde tüm eşyaları başka bir yere taşımanız daha doğru olacaktır.

Yeni yapılmış bir evin içerisinden çok fazla inşaat kalıntısı çıkacaktır. Bu nedenle temizliğe tüm inşaat fazlalıklarını kaldırılarak başlıyoruz. Profesyonel makine ve temizlik malzemelerini tam bu aşamada devreye sokuyoruz. İnşaat kalıntılarından geri kalan toz ve kir bu profesyonel makineler sayesinde güçlü bir şekilde temizlenir. Ayrıca her alana uygun deterjanlar ile evi temizliyoruz. Aybars Temizlik ile profesyonel ellerde yapılan temizlik işlemlerinde gözünüz arkada kalmayacaktır.

İnşaat Sonrası Dış Cephe Temizliği

İnşaat sonrasında yapının için kadar bazı durumlarda dış cephesinin de temizlenerek uygun hale getirilmesi gerekir. Bu aşamalar içerisinde camların temizliği ve dış cephe boyası aşamaları bulunur. Tam anlamıyla yapının dışarıdan nasıl göründüğü ile alakalı işlemlerin tümünü kapsamaktadır. İnşaat sonrası temizlik işlemlerinden biri olan dış cephe temizliğinin de profesyonellere emanet edilmesi gerekir. Bu aşamada kullanılacak ekipman ve ürünlerin profesyonel kullanıma uygun olması gerekir. Ayrıca dış cephe temizliğinde güvenlik oldukça önemlidir. Temizlik aşamasında gerekli önlemlerin alınması gerekir. Tek başına yapılacak bir işlem değildir. Profesyonellerden yardım alınmasını gerektiren bir süreçtir.

İnşaat Sonrası Temizlik Ne Kadar Sürer?

İnşaatı yeni bitmiş olan bir evin profesyonel bir temizlik işlemine muhakkak ihtiyacı olacaktır. Yeni yapılan bir bina ya da tadilat gören eski bir bina fark etmeksizin tüm profesyonel işlemler uygulanır. Aybars Temizlik inşaat sonrası verdiği profesyonel hizmet ile işlerinizi kolaylaştırır.

İnşaat sonrası temizlik işlemlerinin ne zaman biteceği, sürecin nasıl olduğu ve neler yapılacağı merak konusudur. İnşaat temizlik süreci oldukça dikkatli olunması gereken bir süreçtir. Temizlik şirketinden hizmet almadığınız sürece ne kadar derin bir temizlik yaparsanız yapın muhakkak atlanan bazı detaylar olacaktır. Bu işlem titiz davranılması gereken bir süreçtir. Bunun için temizlik işlemini bilen kişilere devretmeniz gerekir. Titiz ve detaylı bir çalışma neredeyse tam bir gün boyunca sürer. Kullanılan temizlik ürünleri, makineler ve profesyonel kişilerce yapılan işlem göz önüne alındığında temizliğin süresi uzamaktadır.

İnşaat Sonrası Temizlik Neden Yapılmalıdır?

İnşaatı yeni bitmiş bir yapı gördüyseniz yapının içindeki karmaşa, toz ve çöplerin ne kadar çok olduğuna şaşırmış olabilirsiniz. Oldukça zahmetli bir süreci kapsayan inşaat sonrası temizlik muhakkak profesyonellerce yapılmalıdır. Bunun nedeni sadece uzun ve zahmetli bir süreç içermesi değildir. Hijyen koşulları da göz önüne alınarak firmalardan hizmet alınması gerekir. Profesyonel kişilerce kullanılan deterjan ve ekipmanlar sayesinde tam bir temizlik mümkün olmaktadır.

Yeni bir yapının ister istemez temizlik işlemlerine ihtiyacı olacaktır. Zira inşaat biter bitmez kullanıma hazır bir ev ve ofis ile karşılaşmanız neredeyse mümkün değildir. Daha sonrasında muhakkak işlemden geçmeli ve profesyonel kişilerce temizliği yapılarak kullanıma hazır olması gerekir.

İnşaat Sonrası Temizlik Yapılırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

İnşaat sonrası yapılan temizlik işleminde uyulması ve dikkat edilmesi gereken bazı noktalar vardır. Özellikle yeni bir yapının temizlik işlemi ile eski yapıların temiz işlemleri birbirinden farklı süreçleri içerir. Bu nedenle profesyonel kişilerce devralınması gereken bir süreçtir.

Bir temizlik firmasından hizmet alırken dikkat gerektiren birkaç unsur bulunmaktadır. İnşaat sonrası temizlik profesyonel ekipmanlar, makineler, deterjanlar ile işinde uzman bir ekip tarafından gerçekleşmesi gerekir. Bu aşamada dikkat gerektiren bazı detaylar bulunmaktadır:

 • Yeni yapılan bir yapının içerisindeki tüm kaba döküntüler ortadan kalkmalıdır. Bu aşamaya kaba temizlik aşaması diyebiliriz. Detaylı temizliğe geçilebilmesi adına gereklidir. Zemin üstündeki taşlar, talaşlar, molozlar ve çöpler ortadan kalkmalı ve detaylı bir çalışmaya geçilmelidir.
 • Doğru bilinen yanlışlardan biri cam temizliğinin en sona bırakılmasıdır. İnşaat sonrası temizlik işlemi aşağıdan yukarı doğru bir işlem süreci içermelidir. Çöplerden kurtulduktan zemin temizliği öncesinde cam temizliğine geçilmelidir. Bu aşamada ise öncelikle çerçeveler silinmelidir. Çerçevenin üzerindeki tüm yapışkan ve etiketlerin dikkatli bir şekilde temizlenmesi gerekir. Sonrasında camların önce iç kısmı daha sonra da dış kısmı silinir.
 • Cam temizliğinde özel deterjanlar kullanılması gerekir. Üzerindeki harç ve yapışkan kalıntılarının temizlenmesi profesyonel kişiler tarafından yapıldığında kolaylıkla çıkar. Kazıyarak yapılan bu işlemde dikkatli olunmadığı takdirde camların üzerinde çizik ve kırıklar meydana gelir. Bu nedenle amacına uygun özel deterjanlar kullanmak gerekir.
 • İnşaat sonrası temizlik sürecinde güvenlikten tam olarak emin olunmalı ve riske girilmemesi gereklidir. Temizliği tek başınıza değil bir ekipten yardım aldığınızda daha güvenli ve kolay bir şekilde tamamlarsınız. Özellikle cam temizliği ve dış cephe temizliğinde profesyonel ekipmanlar ile önlem alınmalıdır. Buna uygun şekilde temizlik tamamlanmalıdır.
 • Cam temizliği sonrası detaylı bir şekilde zemin temizliğine geçilmesi gerekir. Günlük tercih sebebi olan deterjanlardan daha kimyasal ama bir o kadar da sağlığa zararı olmayan temizleyiciler seçilir. Boya ve alçı gibi çıkması zor olan kalıntılar deterjanlar ile yumuşatıldıktan sonra kazıyı ekipmanlar ile çıkarma işlemi gerçekleşir.
 • Tüm odalar temizlendikten sonra sıra lavabo, dolap ve fayans temizliğindedir. İnşaat sonrası temizlik işlemlerinde bu en son aşamadır. Bu alanlardaki çöpler kaldırılır. Uygun deterjan seçimi ile temizlik işlemi başlar. Fayans için farklı dolaplar için farklı deterjanlar kullanmak gerekir. Seçilen malzemenin yapısına uygun deterjan seçimi yapılmalıdır. Bu nedenle market deterjanları ile değil profesyonel deterjanlar ile temizlik işlemi tamamlanır.

İnşaat Sonrası Temizlik Firması Nasıl Olmalıdır?

Temizlik sektörü gün geçtikçe büyüyen ve pazar payı her geçen gün artan bir sektördür. Eğer bir temizlik firması arıyorsanız önünüze birçok seçeneğin düştüğünü görmeniz mümkündür. Fakat alınan her hizmetin profesyonel olmayacağı unutulmamalıdır. Bu nedenle firma seçiminde dikkat edilmesi gereken bazı noktalar vardır:

 • Önemli olan ilk unsur çalışacağınız kişilerin bu alanda uzman olup olmadığıdır. Aybars Temizlik uzman ekibi ile bu problemden kolay bir şekilde kurtulursunuz. İşinde uzman ve tecrübeli bir ekip ile çalışmak tüm sürecin rahat ve kolay bir şekilde hallolmasını sağlar. İnşaat sonrası temizlik bitiminde tek yapmanız gereken temizliğin tadını çıkartmak olur. Bu nedenle profesyonel ve eğitimli bir ekip ile çalışmak oldukça mühimdir.
 • Kullanılan malzemelerin niteliğini sorgulamanız gerekir. Özellikle deterjanlar için konuşacak olursak temizlik aşamasının en büyük yardımcısıdır. Bu nedenle güçlü fakat güvenli temizleyici malzemeler ile çalışmak oldukça mühimdir. İnşaat sonrası temizlik sırasında işlem alanında kullanılan malzeme seçimi dikkatlice incelenmeli ve buna yönelik bir deterjan ve ekipman seçiminde bulunulmalıdır.
 • En önemli noktalardan bir diğeri de güvenliktir. Ev ve ofisleriniz bir nevi özel alanlarınızdır. Buraya kısa süreliğine misafir edeceğiniz kişilerin güvenirliğinden emin olmanız gerekir. Bu nedenle öncesinde firmayı araştırmalı ve müşteri hizmetleri ile istediğiniz an iletişime geçebilmeniz gerekir.
 • Tüm bunların sonucunda yapılan temizliğin kusursuz olması oldukça mühimdir. İnşaat sonrası temizlik bitiminde hala pis, temizlenmesi gereken yerler görüyorsanız temizlik işlemini başarılı olarak adlandıramayız. Bu nedenle firma seçerken önceki işlere, referanslara dikkat etmeniz gerekir.

Aybars İstanbul Temizlik şirketi güvenilir ekibi ile özel alanlarınıza sizin kadar değer vermektedir.

İnşaat Sonrası Temizlikte Müşteri Memnuniyeti

En önemli konulardan biri müşteri memnuniyetidir. Bir firmanın müşterilerinin yorumu önemsenmelidir. Zira işlemlerden müşteri memnun değilse hizmet başarısız demektir. Firmamız ile yapılan her işlemin detaylı ve profesyonel kişilerin elinden geçmesi müşteri memnuniyetini tam anlamıyla sağlamaktadır.

Hizmet satın almak oldukça zor bir süreçtir. Bu nedenle hizmet alacağınız firmanın müşteri ilişkilerinin sağlam olması ve referans göstermesi gerekir. Firmamız bu konuda kendine güvenmektedir.

İnşaat sonrası temizlik hizmeti veren Aybars Temizlik farklı yapılar ile çalışmanın verdiği tecrübe ile profesyonelliği birleştirir. Ev, otel, AVM ve fabrika gibi yapıların temizliğini sağlayan firmamızın önceliği müşteri memnuniyetidir.

İnşaat Sonrası Temizlik Yaptıranlar

İnşaat sonrasındaki her işlem, kişiler için oldukça zahmetli ve zor bir süreçtir. Fakat bu temizlik firmamız için geçerli değildir. İnşaat sonrası temizlik hizmeti alan tüm müşterilerimizi oldukça kolay bir süreç beklemektedir. Kaliteli ve profesyonel hizmet ile teslim edilen yapının tüm detaylı temizliğini kısa bir süre içerisinde gerçekleştiririz. Profesyonel deterjan ve ekipmanlar ile zorlu görünen tüm problemleri kısa süre içerisinde çözeriz. Aybars Temizlik oldukça geniş bir hizmet yelpazesine sahiptir. Profesyonel ve uzman ekibimiz ile kısa bir süre içerisinde temizlik işlemlerinizi tamamlarız. Temizlik işlemi hizmeti alan müşterilerin tek yapması gereken ise temizliğin tadını çıkarmak olur.

İnşaat Sonrası Profesyonel Bir Temizlik Şirketi ile Anlaşmak

Profesyonel bir hizmet almak ile sadece hizmet almak arasında çok büyük farklar bulunmaktadır. Özellikle temizlik sektöründe artan rekabet ile firma seçmek oldukça zor bir duruma gelmiştir. İnşaat sonrası temizlik işlemleri özellikle yeni bir yapıdan bahsediyorsak oldukça zorlu bir süreci kapsar. Firmamızın sunduğu profesyonel hizmet ve ekipmanlar ile kısa bir süre içerisinde kaliteli bir hizmet alırsınız. Belirlenen zaman içerisinde yapılacak temizliğin niteliğine göre şartlar belirlenir ve en uygun prosedür ile müşteriye sunulur. Tüm bunların yanı sıra malzeme oldukça önemlidir. Deterjan, makine ve ekipmanlar bu süreçte alınan hizmetin kalitesini doğrudan etkiler.

İnşaat Sonrası Temizlik Fiyatları

Hizmet alma süreci oldukça detaylı bir prosedürü kapsamaktadır. Alınan hizmetin kalitesini sorgulamak hakkınızdır. İşlemlerin niteliğini detaylı bir şekilde öğrenmek isteyebilirsiniz. İnşaat sonrası temizlik fiyatları göz önüne alındığında tüm bu süreçler fiyat belirleme kısmında oldukça yardımcı olacaktır. İlk olarak temizlik yapılan alanın büyüklüğü dikkate alınır. Daha sonrasında yapının yeni olup olmadığı ve içerisinde karmaşanın büyüklüğü dikkate alınarak bir fiyat ortalaması ortaya çıkar. Kullanılan malzemeler ve uzman bir ekip fiyat skalasında değişikliğe neden olur. Aybars Temizlik firması olarak en uygun fiyat ve avantajları profesyonel hizmet ile birleştirerek müşterilere sunmaktayız. Oldukça cazip fiyatlar ve alınan kaliteli hizmet ile size yalnızca temizliğin ve kalitenin tadını çıkarmak kalır.

Open chat
Selamlar. Temizlik hizmeti için bize ulaşın