Hamam Böceği İlaçlama

Yazar : Melek Teke

Yazıldı:

Güncelleme:

Hamam böceği, yok edilmesi en zor olan böcek türlerinden biridir. Bu yüzden ilacın kalitesi veya ilacı uygulayan çalışanın profesyonelliği üst düzeyde olmalıdır. Bu iki özelliği bulundurmayan bir ilaçlama hizmeti sadece sözde kalır. Hamam böceği ilaçlama için ilk aşama tabii ki de böcek tespiti veya keşfidir. İlk aşamayı mükemmel bir şekilde gerçekleştirmek ilaçlama işleminin neredeyse %70’ini kapsamaktadır.

Tüm böcek türlerinde olduğu gibi hamam böceklerinde de uygun ilaç veya yöntem kullanmak gerekir. Rastgele bir ilaç kullanımı hiç de profesyonelce değildir. Bu bakımdan en kaliteli hamam böceği ilaçlama hizmeti veren firmaları araştırmalısınız. Popülerliği olan, kendini kanıtlamış ve müşterilerini daimî memnun eden firmaları tercih listenizde en ön sıraya koymalısınız.

Pek tabii bu iş de kolay değildir. İyi araştırma yapmak veya bu işin peşine düşmek çok vaktinizi alabilir. Hamam böceği ilaçlama konusunda yardım arıyorsanız bu konudaki hizmetimize göz atabilirsiniz.

Hamam Böceği Neden Olur?

Bu böceklerden tamamen kurtulmak istiyorsanız önce bu canlıların nasıl veya neyden oluştuğunu öğrenmelisiniz. Bu sayede bir sebep- sonuç ilişkisi kurarak ‘hamam böceği nasıl yok edilir?’ sorusuna da şeffaf bir cevap bulursunuz.

Bir hamam böceği birçok şeyi tüketebilir. Ekmek kırıntısı, sebzeler, et parçaları, ölü böcekler veya kendi türleri buna dahildir.

Hamam böcekleri, hijyen yoksunu bir ortamda boy gösterir. Havalanmayan, bulaşığı yıkanmayan, çöpü atılmayan ve temizlenmeyen bir ev; hamam böceklerinin oluşumu için mükemmel bir zemin hazırlar. Fakat temiz olan bir evde de bu böceklere rastlanabilir. Bu bakımdan ‘hamam böceği neden olur?’ başlığını biraz daha açacağız.

Şunu belirtelim; hamam böcekleri veya blattodea, dünyanın en dayanıklı canlılarından biridir. Öyle ki bir atom bombası veya nükleer kıştan sağ çıkabilir. Böyle bir canlının sudan sağ çıkmamasını beklemek ise sadece hayal olarak kalır. Bir musluktan hamam böcekleri rahatlıkla evinize intikal edebilir. Evinizde bir çatlak da yumurtaların oluşumunda görev alır.

Hamam böcekleri kuytu veya köşeyi çok sever. Nemli ve ıslak bölgelerde gezerler. Işığı kesinlikle sevmezler. Bu bakımdan evinizin ışık alıp veya almıyor olması bu inatçı canlının yaşamında hayati rol oynar.

Hamam böceği, çok hızlı ürüyebildiği için yumurtalarını pek çok yere bırakır. Daha önce de söylediğimiz üzere duvar çatlaklarına, banyonun ücra yerlerine, apartman boşluklarına veya hiç temizlenmeyen bir koltuğun en dip yerinde yumurtalar ile karşı karşıya kalabilirsiniz.

Hamam Böcekleri İnsana Zarar Verir Mi?

Hamam böceklerinin insana zararı elbette vardır. Fakat bu zarar fiziki yolla değil, mikroplar veya hastalıklar ile olmaktadır. Yani bir karınca gibi hamam böcekleri insanı ısırmaz. Sizi bir yemek olarak düşündüğü taktirde ısırır. Bu ihtimal ise çok uzaktır ama ısırsa bile sinek ısırığından daha az bir acı hissedeceğinizden emin olabilirsiniz.

Bu söylediklerimiz ise hamam böceği konusunda içinizi rahatlatamasın. Bu böcekler, her türlü koşulda veya ortamda yaşayabilirler. Bu ortamlar; logar, çöpler, tuvaletler, caddeler, sokaklar, pis su giderleri, musluklar gibi yerlerdir. Yani oldukça pis veya hijyenden uzak ortamlarda hayatlarını sürdürürler. Sadece çöp veya kanalizasyon bile olası büyük hastalıklara davetiye çıkarır. Bu nedenle kesinlikle ama kesinlikle bu tür böceklerinin olduğu ortamların ilaçlanması gerekir. Aksi taktirde ailenize veya size geri dönüşü olmayan hastalıklar bulaştırabilir.

Bir böcek diye küçümsemeniz; dizanteri, veba, tifo, karahumma veya gıda zehirlenmesi gibi hastalıklar ile mücadele etmenizi gerekli kılabilir. Tabii ki insanlarla da kalmaz. Hamam böceği ilaçlama işlemi gerçekleşmediği taktirde sokak veya evcil hayvanlar tehlike altındadır. Çünkü saydığımız bu tür hastalıklar en yakın dostlarımız için de ölümcüldür. Yaşadığımız ortamın refahı için düzenli ilaçlama kesinlikle yapılmalıdır.

En Etkili Hamam Böceği İlacı Hangisi

Hamam böcekleri, en zor öldürülen veya yok edilen böcek türlerinden biridir. Bunun için hamam böceği ilaçlama işleminde kullanılan ilaçların etkisi ise çok yüksek derecede olmalıdır. Sadece böceklere değil, insanlara olan etkisi de oldukça fazladır. Bu nedenle ilaçlama yapılırken veya yapıldıktan sonra bölgeden olabildiğince uzak kalmak uzman ilaçlama firmaları tarafından şiddetle önerilir.

En etkili hamam böceği ilacı hangisi? Uzmanlar hamam böceği ilaçlama konusunda sıvı ilaçlara pek tabii daha çok önem veriyor. Bunun sebebi gayet basittir. Çünkü, püskürtmeli ilaçlar, çok daha fazla bölgeye erişerek mükemmel bir dezenfekte işlemi sağlıyor. Ayrıca bu işlem son derece kısa sürede tamamlanıyor. Çatlaklara veya dip köşelere bu sıvı ilaçlar tercih ediliyor. Fakat hamam böceklerinin yok edilmesi hususunda sadece bir ilaç türü bulunmuyor.

Böcekler için özel olarak üretilen jellerin kullanımı da oldukça yaygın. Bu iki tür ilacın aynı anda kullanıldığı veya belli aralıklara tekrar kullanıldığı görülmektedir. Bu noktada en baş noktaya yani hamam böceği tespitinde gitmemiz gerekiyor. Hamam böceklerinin türü, ilaçların seçilmesinde veya kullanılmasına etkin bir rol oynuyor.

Eğer istilacı bir tür olan Alman hamam böceklerinin kurbanı iseniz jel ilaçların kullanımına önem vermelisiniz. Siyah veya Oryantal bir hamam böceğinin istilasındaysanız çözüm, sıvı ilaçlardan geçer. Türler katlana katlana artabilir. Bununla beraber ilaçların sayısı da katlana katlana artmaktadır. Bu başlığımızda ilaçları etkilerine göre sıraladık.

  • Jel ilaçlar
  • Sıvı ilaçlar
  • Toz ilaçlar
  • Sprey İlaçlar
  • Hamam böcekleri için yemler

Hamam böceklerinin tespiti veya ilaçlarının kalitesi için uzman ilaçlama firmaları kesin bir çözümdür. Bu noktada Aybars Temizlik, en kaliteli böcek temizliği hizmeti veren şirketlerden biridir. Hamam böceği ilaçlama ve birçok Aybars Temizlik hizmeti için hizmetlerimiz kısmını ziyaret edebilirsiniz.

Hamam Böceği İlacı Kaç Gün Etkili

Bu tür böcekler için kullanılan ilaçların etkili olma süresi, diğer böceklere göre daha fazladır. Bunun nedeni ilaç içindeki maddelerin zehirlilik oranıdır. Hamam böcekleri çok dayanıklı canlılardır. Onları öldürmek veya bulunduğu ortamdan uzak tutmak klasik yöntemli ilaçlar ile mümkün değildir. Bu sebeple etkili, güçlü ve dayanıklı bir ilaç maddesinin kalıcılık süresi de elbette fazladır.

Fakat bu ilaçların süresi, hangi maddeden yapıldığına göre değişkenlik gösterir. Tabii ki markada burada etkin bir roldedir. Ucuz veya kalitesi düşük markaların hiçbir işlevi yoktur. Aynı şekilde tarihi geçmiş ürünlerin kullanılması da hiçbir fayda etmez. Fayda etmediği gibi kullanan kişiye de oldukça zararı vardır. Hamam böceği ilaçlama da kaliteli, iyi markalı veya profesyonel ilaç malzemeleri kullanmak zaruridir. Uygun kaliteli veya işlevli ilaçların minimum etkili olma süresi 90 gündür.

Hamam Böceği Nasıl Yok Edilir?

Hamam böcekleri, onlara uyguladığınız fiziksel temasla kesinlikle yok edilmez. Kafasını kopardığınızda bile bu böcekler yaşamaya devam eder. Ancak ve ancak alacağınız önlemler dahilinde evinizde bu tür böceklerin varlığını sonlandırabilirsiniz. Bu işlemleri yapmadan yapacağınız hamam böceği ilaçlama işlemi hiçbir anlam ifade etmez.

İlacın etkili olma süresi dolduğunda tekrardan hamam böcekleri boy gösterecektir. Bundan dolayı önce sebebi ortadan kaldırmak iyi bir stratejidir. Sebep ortadan kalkmadan hamam böcekleri yıllar boyunca ev hanenizin bir üyesi olarak kalmaya devam edecektir. İşte hamam böceğini yok etme metotları:

  • Yemek artıklarını yok edin: Yediğiniz yemeğin artığını çöpe atın ve veya bulaşığı yıkayın. Yemekler masada veya evin herhangi bir köşesinde kaldığı müddetçe, hamam böcekleri her zaman gelecektir.
  • Evi sık sık havalandırın: Evinizi belli aralıklarla havalandırın. Evinize güneş gelmiyorsa eşyalarınızın yerini sık sık değiştirin. Larvalar veya yumurtalar için uygun ortamı her zaman bozun.
  • Temizliğinizi geçiştirmeyin: Mümkün olduğunca evi temiz tutun. Temizlik hamam böceklerinin korkulu rüyasıdır.
  • İlaçlama yapın: Yok etme yolunda en etkili aşamadır. Uzman eller ile yapılan mükemmel bir ilaçlama, böceklerden sizleri kurtaracaktır.
  • Kontrol edin: Hamam böceği ilaçlama sonrası ilaçlamanın gerekli olduğu durumlarda eyleme devam edin.

Hamam Böceği İlaçlama Fiyatları

Böceklerden kurtulmak için profesyonel bir yardım almak her zaman en etkili yoldur. Özellikle hamam böcekleri gibi inatçı böceklerde bir uzmana danışmak ve o uzman dahilinde işlerin yürütülmesi oldukça etkilidir. Bu noktada hamam böceği ilaçlama firmaları her daim müşterilerin hizmetindedir. Bu böcek türünün yok edilmesi hususunda yardım talebinde bulunursanız, ilacın kalitesine veya işlevine göre bir fiyat farkı ile karşılaşabilirsiniz. Firmalar sizin bütçenize göre hareket edecektir. Bizim tavsiyemiz yetkili firmanın uygun gördüğü ilacı ilaçlama da kullanmanızdır. Daha ucuz yollu ilaçları tercih ederseniz hamam böcekleri tekrar ortaya çıkacaktır. Hamam böceği ilaçlama fiyatları bu şekilde belirlenir. Aybars Temizlik ise size kalitenin en uygun fiyatlısını sunar.

Open chat
Selamlar. Temizlik hizmeti için bize ulaşın