Dış Cephe Cam Temizliği Nedir? Nasıl Yapılır?

Yazar : Melek Teke

Yazıldı:

Güncelleme:

Binalardaki camların yapısına uygun temizlik malzemeleri kullanılarak dış cephe cam temizliği yapılır. Cam silme işi; uygun görülen araç ve gereçler yardımıyla, profesyonel personeller tarafından yapılmaktadır.

Dış Cephe Cam Temizliği Nedir?

Dış cephedeki cam kaplamalar zamanla malzemesi gereği çevresel ve mevsim gibi etkenlerle kirlenebilmektedir. Atmosferde oluşan kir, leke ve yağmur suyundaki maddeler cam yüzeye yapışarak malzemeyi bozabilmekte. Bu gibi etmenler kötü bir görüntüye neden olmakla birlikte binanın iç kısmına da yeterince gün ışığı girmemesine neden olurlar. Bu gibi olumsuz etmenlerden dolayı dış cephe cam temizletme işi yapılmakta. Temizletilmediği taktirde temizleme işi zorlaşabilir ve dış cephe değiştirilmek zorunda kalınabilir.

Dış Cephe Cam Temizliği Nasıl Yapılır?

Öncelikle dış cepheyi oluşturan malzemelerin neler olduğuna, varsa eğer önceki temizliğin ne zaman yapıldığına, yüzeyindeki kirin nelerden ibaret olduğuna ve güvenlik önlemlerinin nasıl alınacağı gibi durumların kritiği yapılıp bakılmalıdır. Ardından temizlik için gerekli hazırlıklar yapılmalıdır. Yapılan temizleme işleminde hızlı ve verimli olunmalıdır.

Bunun yanında güvenlik tedbirlerinin alınmasına dikkat edilmelidir. Böylelikle iş kazası riski minimuma indirilmektedir. Binaların kat adedine göre platformlar kullanılmaktadır. Bu platformlarla birlikte temizlik personelleri cam yüzeyin her alanına rahat ulaşım sağlayabilmektedir.

Doğru yönde ve doğru şekilde temizlenmesi sağlanmaktadır. Yukarıdan aşağı doğru cam yüzeyini silerek izler yok edilecektir. Bunun dışında cam yüzey, üst kısımlarından başlanarak S harfi şeklinde aşağı doğru silinmektedir. Bu doğru silinişler su damlacıkları azalacaktır. Su akıntısı olmuşsa mutlaka kurulanmalıdır. Camlarda hasara neden olmayan güçlü temizlik malzemeleriyle köpürtülüp ardından su ve özel bezler yardımıyla kurutulmaktadır. Böylece dış cephe cam temizliği tamamlanmaktadır.

Dış Cephe Temizlik Fiyatları Nedir?

Mevcut binanın kat adedi bununla beraber yüksekliği, genişliği, binanın konumu, gerek görülen temizlik kimyasalları, araç ve ekipmanlar dış cephe temizlik fiyatları konusunda önemli unsurlardır. Yapılmışsa eğer önceki temizleme işleminin ne zaman yapıldığı cam yüzeyde bulunan kirlerin ve izlerin durumu da iş süresini değiştirdiği için dış cephe temizlik fiyatları konusunda değişiklik sağlayacaktır.

Yapılacak iş uzun vade ya da tek seferlik bir anlaşma durumunda ve personel sayısı fiyat konusunda önem arz etmektedir. Genel olarak bir fiyat belirlenememektedir. Dış cephe temizliği yaptırmak isteyenler firmamızla irtibata geçerek binanızın durumuna göre kesin fiyatlar hakkında bilgi sahibi olabilirler. Kaliteli ve doğru hizmeti elde etmenizde sizlere yardımcı olmaktayız.

Dış Cephe Cam Temizlik Şirketi Tavsiyesi

Dış cephe cam temizliği işini, güvenilir ve kurumsal firmalarla anlaşılarak yaptırmak gerekir. Kurumsal firmalar itibar göstergesi sayesinde yapacağı işi dikkatli ve özenli bir şekilde yapmaya çalışacaktır. Dış cephe yapısına zarar vermeyecek şekilde çalışmalıdır. Bu nedenle gerekli son donanımlı araçlara ve uzman ekibe sahip olan bu alanda markalaşmış şirketleri tercih etmek akıllıca olacaktır.

Çalışanlarını tehlikeye atmayan güvenlik açısından son derece dikkatli ve titiz bir temizlik şirketini tercih etmek gerekir. Bu duruma dikkat etmezseniz güvenlik ihlallerinden ötürü firmanız da zarar görebilir. Dış cephe cam temizliği işi için anlaşmış olduğunuz temizlik şirketi gereksiz masraf yapmaktan kaçınma durumunda olmalıdır. Bunun yanında müşteri memnuniyetine önem veren bir şirket olmalıdır.

Anlaşacağınız firmanın bu alanda yıllarını vermiş olması alanında profesyonel olmalı. Yoksa yapılan işten memnun kalmama gibi bir durumla karşılaşabilirsiniz. İş yerinizi emin ellere teslim etmeniz, kirden ve hastalıktan kurtulmanıza yol açacaktır. Anlaşacağınız şirketin referanslarını, sertifikalarını ve yaptığı işlerde geri dönüşlerini sormak büyük önem arz etmektedir. Temizlik şirketleri kullandıkları malzemelerin donanımını sağlayarak müşterisine destek sağlamayı amaçlaması gerekir. Bu şirketleri tercih etmekle doğru bir karar vermiş olacaksınızdır.

Disiplini ve doğru bir planlamayı benimsemiş bir şirket sizi zarardan koruyacak üstün yeniliklere de açık olmanızı sağlayacaktır. Alanında yenilik sağlayabilen, ileri görüşlü ve yatırımlarını akıllıca kullanabilen bir şirketten memnun kalmamanız olanaksızdır. Temizlik sonrasında ofis kontrolünü sağlamakla birlikte geri dönüşlerine büyük önem veren bir firmayla anlaşmanız karlı olacaktır. Bu konuda en iyi hizmeti almanız adına firmamızdan yardım alabilirsiniz.

3 Adımda Dış Cephenizi Uygun Temizletin

Dış cephe cam temizliği işine başlamadan önce sadece bir şirketten olmamak kaydıyla birkaç şirketten bir ön deneme çalışması istemelisiniz. Bir şirketle sınırlı kalmak, zaman bakımından sıkıntı yaratacaktır. Firmanın bünyesinde çalıştırdığı temizlik personelleri alanında eğitim almış olmasına dikkat etmeniz gerekir. Donanımlı olmayan personeller büyük oranda sıkıntı yaratacaktır.

Anlaşacağınız firma, kullandığı malzemeleri kendi bünyesinde bulundurması önemli bir unsurdur. Şirket, bünyesinde bulunmayan araçları veya makineleri başka bir yerden temin edeceği için bu fiyatı yapacağı işe yansıtacaktır. Bunun önüne geçebilmek için mutlaka öncesinde teyit etmeniz gerekmektedir.

Fiyat konusunu mutlaka öncesinde konuşmanız gerekecektir. Ekstrem durumları sormalı, işin nasıl yapılacağı, ne kadar süreceği, hangi malzemeler kullanılacağını ve güvenlik durumlarını sormanız akıllıca olacaktır. Dış cephe cam temizliği işi için şirketimiz ile irtibata geçerek bütçe dostu ekonomik abonelik veya paketler hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Open chat
Selamlar. Temizlik hizmeti için bize ulaşın