Dış Cephe Temizliği Hizmet Fiyatları

Yazar : Melek Teke

Yazıldı:

Güncelleme:

Dış cephe temizliği hizmet fiyatları tamamen binanın büyüklüğü, yüksekliği ve genişliği ile ilgilidir. Temizlik yaptırmak isteyenler için fiyatlar merak konusu olmaktadır. Firmadan firmaya fiyatlar değişiklik gösterebilmektedir. Burada fiyatı belirleyen temel faktörler tamam anlamıyla dış cephe ve cam yapısıyla alakalıdır.

 Binaların dış cephe ve cam yapısı mekan ile ilgili izlenimlerimizi büyük ölçüde etkilemektedir. Özellikle hizmet veren kurum ve kuruluşlar için daha bir önem taşımaktadır. Gelişen inşaat sektörüyle beraber yapılan iş merkezlerinin de sayısı artış göstermiştir. İnşaat sektörü kendiyle beraber bu yapıların temizliğinin sağlanması için temizlik firmalarını da geliştirmiştir. Git gide gelişen temizlik sektörü çeşitlenmiş ve rekabet ortamı oluşmuştur. Böylelikle hizmet almak isteyenler için tercih seçenekleri çoğalmaktadır. Temizlik yaptırmak isteyenler için dış cephe temizliği hizmet fiyatları araştırma konusu olmuştur. Kişiler kendileri için en uygun fiyatlı ve güvenilir firmaları tercih etmek istemektedirler.

Dış Cephe Cam Temizliği

Dış Cephe Cam Temizliği

Binaların yapımında kullanılan camlar da çeşitlilik göstermektedir. Bazı camlar siyah kaplamı veya filmli olabilmektedir. Bazı camlar ise hava koşullarından etkilenen leke oluşturabilen camlardır. Bunların her biri için uygulanan temizleme teknikleri farklıdır. Aynı zamanda bina duvarlarının komple camla kaplandığı yapılarda artış olmaktadır. Bunun sebebi ise maliyet ve montaj açısından uygun oluşudur. Çoğunluğu cam kaplı yapıların temizlenmesi de estetik ve hijyen açısından önem taşımaktadır.

Dış Cephe Temizlik Hizmeti

Dış Cephe Temizlik Hizmeti

Dış cephe temizliği hizmet fiyatları belirlemede önemli etmenler vardır. Temizlik sektörü içerisinde en fazla teknik bilgiye sahip olunması gereken bir kol da camlı dış cephelerdir. İş kaza olasılığının da fazlaca olması nedeniyle çok dikkat isteyen işlemlerdir. Zor olarak nitelendirdiğimiz bu sektör için eğitimli ve tecrübeli personel bulmak da haylice kısıtlıdır. Bir olumsuzluk ile karşılaşıldığında ağır hukuki sonuçlarla firma karşı karşıya gelebilmektedir.

 Yapılar için estetik görünüm sağlamak ve sağlıklı çalışma ortamı oluşturmak isteyen kişilerin bu zorlukları göz ardı etmemeleri gerekmektedir. Dış cephe cam temizliğinde fiyat değerlendirmesi yaparken bir çok değerlendirme ölçütü baz alınır. Dış cephe temizliği hizmet fiyatları belirlenirken firmalar her zaman için yapı özelliklerini göz önünde bulundururlar. Yüksek yapılarda ki temizliğin ciddi risk taşıması fiyatlandırmayı etkilemektedir. Ayrıca temizliğe başlanmadan önce ise personelin mutlaka koruyucu tedbirleri uyguladığının kontrolü sağlanmalıdır. Faaliyet gösteren bütün firmalar bu riski fiyat ölçülendirmesinde kullanırlar.

Firma Seçimi Nasıl Yapılır?

Firma Seçimi Nasıl Yapılır

 Çalışacak personel teminin zorluğu bu riskin yükselmesiyle artmaktadır. Fiyatlandırma firmalar arasında farklılık gösterse de değerlendirme ölçüleri genellikle aynı ölçütlerdir. Genel itibariyle dış cephe temizliği hizmet fiyatları farklılıkları firma kaynaklı nedenlerden ziyade yapıyla alakalıdır. Temizleme yapılacak yapının dış cephenin kir yoğunluğu, çalışacak personel sayısı, malzeme kalitesinin düzeyi, bina yüksekliği, bina genişliği, binanın daha öncesi temizlenmiş olması veya inşaat sonrası ilk temizliği gibi unsurlar fiyat belirlemeye etken unsurlardır.

İnşaat sonrası yapılacak ilk temizliğin zorluk derecesi farklılık gösterir.  Daha çok yapılacak keşif sonrasında uygulanacak teknik belirlendikten sonra fiyatlandırma büyük ölçüde şekillenir. Daha önce de değindiğimiz gibi uygulanacak tekniği de yine bina yapı ve büyüklüğü belirlemektedir. Personel sayısı da kir yoğunluğu ve bina yüksekliği ile ilişkilidir.

Dış Cephe Temizliği Fiyatları Nasıl Belirliyoruz?

Dış cephe temizliği hizmet fiyatları belirlenirken m2 üzerinden hesaplanmaktadır. Çalışma yapacağımız alanın keşfiyle ortalama bir fiyat belirlemektedirler. Keşif sonrasında öncelikle cam yapısını çözümleriniz. Cam yapısına uygun malzeme kalitesi seçeriz. Daha sonrasında yapı yüksekliğine bakarız. Yüksekliğe en uygun temizleme tekniğini ön görürüz. Temizlik yapacağımız yüzey büyüklüğü fiyatlandırma da en önemli etmendir. Ayrıca yüzey de kirlilik oranında önemlidir.

Kirlilik katmanlaşmış ve uzun süre temizlik yapıda yapılmamışsa fiyatlandırmayı etkilemektedir. Belli aralıklarla yaptıracağınız temizlikte kir oranı düşük seviyelerde olur. Çok büyük çabalama gerektirmez. Ayrıca personel sayısında fazlalık ihtiyacı duyulmaz. Gördüğünüz gibi dış cephe temizliği hizmet fiyatları aralığı bu şekilde belirlenmektedir. Temizlik işleminde görevli personel sayısını o yapının büyüklüğü ve kir yoğunluğunun fazla oluşu etkilemektedir. Kir katmanlaşmasının nedeni ise temizliğin uzun süre sağlanmamış olması ve de dış cephenin konumunun kirlerden fazla etkilenebilecek yerde olmasındandır. Temizleme işlemi yapacağımız yüzeyin birimi başına hesaplama yaparız. Dolayısıyla buna bağlı ortalama bir fiyat çıkartırız. İlk fiyatlandırmayı tahmini keşif sonrasında belirleriz.

Kaliteli ve Profesyonel Temizlik Hizmeti

Kaliteli ve Profesyonel Temizlik Hizmeti

Temizlik şirketlerinin uygun fiyatlarla çalışmasının yanı sıra hizmet alınacak firmaların personel eğitimleri ve sertifikaların kontrolleri sağlanmalıdır. Riskli iş kolundan olan dış cephe temizliğinde asıl amaç iş kazalarının en aza indirgemektir. Dış cephe temizliği hizmet fiyatları firmalar arasında ortalama bir standarttadır. Firmaların verdiği fiyatların uygunluğu kadar verilen hizmetin kalitesi de önem teşkil etmektedir. Firma adına verdiği hizmetin sürekliliği için temizliğin detaylı olması ve hassasiyetle yürütülmesi gerekmektedir. Çalışanların güvenle çalışması verilen hizmetin kalitesine de etki etmektedir. Çalışırken bir yanda riski düşünerek tehlike altında çalışmak temizleme işlemine olumsuz etki etmesi kaçınılmazdır.

Genellikle dış cephe temizlik fiyatlarını etkileyen unsurlar birçok firmayı kapsamaktadır.

  • Binanın büyüklüğüne,
  • Yüksekliğine,
  • Kullanacağımız ekipmana,
  • Kullanacağımız temizlik malzemelerine,
  • Çevre şartlarına göre fiyatlandırma değişkenlik göstermektedir.

Dış cephe temizliği hizmet fiyatları belirleme ana unsurlardır. Ayrıca inşaat sonrası ilk temizleme işlemi yapacaksak fiyatlandırma artış göstermektedir. Daha önce hiç temizlik yaptırmadıysanız ilk kez yapacağımız dış cephe temizliğinde etiketler ve koruyucu bantlar gibi yapışkanlığı olan maddeler vardır. Dolayısıyla bu da doğal olarak temizliğe ayırdığımız efor ve zamanı arttırmaktadır. 

Dış cephenin taze oluşu temizlikte dikkatin arttırılması gerekmektedir. Koruyucu bantların sökülmesi işlemi ekstra işlemler gerektirir. Fazladan çalışacak personel ihtiyacı doğurur.

Cephe Temizleme Fiyatları

Cephe Temizleme Fiyatları

Son zamanlarda gelişen her sektör gibi binaların, işletmelerin, kurumsal yapıların temizliği için kurulan temizlik şirketleri de hızlıca gelişmektedir. Bu hizmetten yaralanmanız hem zamandan kazanmak hem de güvenliği sağlamak açısından avantajlıdır. Özellikle işletmeler ve kurumsal binalar günlük iş rutinini etkilemeyecek şekilde temizlik işlemini yaptırmak istemektedirler. Yüksek katlı binaların dış cephe cam temizlikleri profesyonellik gerektirmektedir.

Dış cephe temizliği hizmet fiyatları değişkenliğinin bir nedeni de yeni yapılan kurumsal bina ve iş merkezlerinin dış cephe yapısının değişmesidir. Eskiye oranla yeni binalar bütünüyle cam kaplama yapılarıdır. Maliyetinin ve montajının daha uygun olması nedeniyle son zamanların tercih edilen yapılarıdır. Ayrıca bu cam duvarlar dediğimiz yapıların dışarıdan görünürlüğünü engellemek amacıyla film kaplamalı cam yapılar tercih edilmektedir. Bu yapıların temizliği de teknik bilgi gerektirmektedir. Film kaplamalı cam yapıların temizliği esnasında yapıların bozulmamasına dikkat edilmelidir. Bunun gibi kullanım alanlarına göre cam yapıların özelliği değişmektedir. Temizlik işlemi öncesinde keşif edilen yapılarda dış cephe özellikleri ve camların yapısı dikkatle belirlenmektedir.

Hangi Temizlik Firması ile Çalışmalıyım?

Genellememiz gerekirse bütün temizleme hizmetlerinin fiyatlandırma ölçütleri temizlik yapacağımız yapılara bağlıdır. Dış cephenin ömrü dahi bu fiyatlandırmaya etki etmektedir. Yeni dış cephe yapıları ve eski dış cephe yapılarının temizleme dereceleri aynı değildir. Yapı sahiplerine dış cephe temizliklerini sıklıkla yaptırmalarını tavsiye ederiz. Temizliği belli periyodik aralıklarla yapılan dış cephelerin kullanım ömürleri uzamaktadır. Estetik görünüm kaygısı taşıyan firmalar için de temizleme işleminin önemi artmaktadır.

Tüm dış cephe temizleme işlemlerini titizlikle ve her detayına dikkat ederek yürütmekteyiz. Aybars Temizlik Şirketi olarak iş ahlakı prensiplerine uygun kalite ve uygun fiyatları bünyemizde barındırıyoruz.

Open chat
Selamlar. Temizlik hizmeti için bize ulaşın