Cam Temizliği Nasıl Yapılır?

Yazar : Melek Teke

Yazıldı:

Güncelleme:

Ofis veya evlerde temiz camlar, yapının sahibi ile ilgili bir imaj göstergesidir. Aynı zamanda yapı sakinlerinin ruh sağlığını olumlu yönde etkilerken, ısı verimliliği de sağlar. Özellikle çok katlı binalarda doğal ışık daha fazla içeri girerse, aydınlatma için gerekli elektrik daha az kullanılmaktadır. Ancak asit yağmuru, oksidasyon, sert mineraller veya diğer kirleticiler ile bu camlar zamanla donuk bir hal alır. Durum böyle olunca özellikle yüksek katlı yapılarda temizliğin düzenli olarak bir cam temizlik şirketi tarafından yapılması ihtiyaç haline gelir. Peki cam temizliği nasıl yapılır? Camlarınızda iz kalmaması için neler yapılmalıdır? İşte merak edenler için cam temizliğine dair detaylar…

Yüksek Katlı Binalarda Cam Temizliği

Heybetli görüntüsü ile bir cazibe merkezi olan yüksek katlı binalar, bu çekiciliğini camlarından alır. Çünkü cam; yüksek katlı binaların daha devasa ve aynı zamanda şık görünmesini sağlar. Ancak yüksek katlı binalarda cam temizliği düzenli olarak yapılmazsa, gösterişli bu görüntü tersine döner. Aynı zamanda düzenli temizlenmeyen kirler uzun zamanda camların pervazdan çıkmasına neden olabilmektedir. Dolayısıyla camların temizliğine özen göstermek şarttır.

Yüksek katlı binalarda cam temizliği yapılırken profesyonel bir temizlik şirketi tarafından yapılması çok önemlidir. Böylelikle camlar ilk günkü halini alır. Bunun yanında yanlış yapılan bir temizlik camların çizilmesine ve geri dönülemez hasarlar görmesine sebep olur. Üstelik camların düzenli olarak temizlenmesi ne kadar göz ardı edilse de çalışanların ruh sağlığı açısından değerli bir adımdır. Dolayısıyla iş verimini artırırken firma imajını da yükseltir. Yüksek katlı binalarda temizlik aşamasında dikkat edilmesi gereken bazı hususlar vardır. Bu hususlar:

  • Kesinlikle dış cephe cam temizliği alanında profesyonel bir temizlik firması tarafından yapılmalıdır.
  • Temizliği yapan kişilerin can güvenliği sağlanmalıdır.
  • Binanın yüksekliğine göre telekopik uzatma, makaslı platform, örümcek, vinç veya asma sepet gibi uygun tekniklerle yapılması gerekir.
  • Temizlik standartlarına uygun malzemeler seçilmelidir.
  • Periyodik olarak yapılmalıdır.

Dış Cephe Cam Temizliği Neyle Yapılır?

Cam dış cephe temizliğinde binanın yüksekliği, yapısı, kirlilik durumu ve temizliğin detayına göre birçok farklı malzeme kullanılması gerekir. Cam temizliği neyle yapılır? diye bakıldığında genelde öncelikle iskele ve vinç kurulmaktadır. Bunun yanında dağcı bel kovaları, mikrofiber bezler, oynar başlıklı ve cam çek siller sayılabilmektedir. Tüm bu malzeme seçimi için temel kriter camın özellikleridir. Leke bırakmayacak ve camı çizmeyecek malzemeler kullanılması gerekir.

Yüksek binalarda dış cephe cam temizliği öncesi gerekli olan malzeme için ilk olarak yüzey incelenmektedir. Ardından camdaki kirin yağ veya oksit olup olmadığı belirlenmektedir. Duruma göre uygun temizlik malzemeleri seçilir. Bu işlem adımlarının tam yapılabilmesi ise profesyonel bir temizlik firması olup olmamasına bağlıdır. Böylelikle gerekli ekipman ve temizlik ürünleri seçilirken etkin bir dış cephe cam temizliği yapılabilmektedir.

Dış cephe cam temizliği yapılırken malzeme belirleme de bir kriterde camların kirlilik oranı ve hedeflenen sonuçtur. Tabi ki elde edilen sonuçta malzemenin zarar görmemesi temizlik kadar önemlidir. Aynı zamanda yapılan temizlikte her noktaya ulaşılması gerekir. Dolayısıyla iskele, makaslı platform ve vinçler kullanılması gerekmektedir. Bunun yanında yüksek binalardaki dış cephe cam temizliğinde güvenlik açısından tüm önlemlerin alınması hayati önem taşır.

Cam Silerken İz Kalmaması İçin Ne Yapmalı?

Her işin kendine has püf noktaları vardır. Cam ise yapısı gereği üzerine sıkılan malzemeyi çabuk kurutur. Durum böyle olunca cam silerken iz kalmaması için ne yapmalı? sorusunun cevabı merak uyandıran bir konu haline gelmektedir. Yüksek katlı binaların dış cephe cam temizliğinde ise profesyonel bir hizmet alınması şarttır. Çünkü iz kaldığı taktirde yapılan işlemin bir anlamı kalmaz. Üstelik kurulan vinçler, iskeleler ve temizliği yapılan büyük alan için harcanan emek ve masraf boşa gider.

Cam temizliği yapılırken iz kalmaması için öncelikle mikrofiber bez kullanılması gerekmektedir. Gazete kağıdının cam silme de etkili bir çözüm yolu olduğu düşünülmektedir. Ancak profesyonel bir yaklaşımda bu doğru değildir. Çünkü gazete basımında kullanılan kimyasal boyalar camın malzemesine zarar verir. Üstelik renk salarak temizliği daha zor bir hale sokar. İşte işinin ehli bir temizlik firmasından hizmet alınması tüm bu detaylara vakıf olunmasını sağlar.

Dış Cephe Cam Temizlik Şirketleri

Aybars Temizlik dış cephe cam temizlik şirketleri arasında profesyonelliği ve modern ekipmanlarıyla etkin çözümler üretir. Bina, okul, AVM, otopark zemin temizliği gibi birçok alanda olduğu gibi bu alanda da başarılı sonuçlar verir. “En iyi fiyatla en kaliteli hizmet” mottosuyla çalışmalarını sürdüren Aybars Temizlik sonuç itibariyle %100 müşteri memnuniyetine odaklanır. İhtiyaç duyulan temizlik için özel seçtiği teknik ve malzemeler ile etkin hijyen çözümleri üretir.

Avrupa ve Anadolu yakasında hizmet sunan Aybars Temizlik, her günü kendisini geliştirmek için fırsat gören bir firmadır. Temizlik sektöründe rakiplerini yakından takip ederek bir adım öteye geçmek için sürekli ekipmanlarını yeniler. Ayrıca daha iyi hizmet ve en iyi fiyatı vermek adına firma içi geliştirme çalışmaları yapar. Aybars Temizlik dışında dış cephe cam temizlik şirketlerinden birkaçını örnek vermek gerekirse:

  • Işıltılı Temizlik
  • Güntem Temizlik
  • Arslan Temizlik
  • Kuzey Temizlik

Temizlikte Kaliteli Çözümler

Aybars Temizlik firma dinamiklere ve kaliteli hizmet sunma amacına uyum sağlayan personeller seçmektedir. Bu personellerine gerekli eğitimler verdikten sonra yetkinliklerine göre farklı alan temizlikleri için yönlendirir. Dolayısıyla yaptığı ekipman ve personel seçimleriyle cam temizlik şirketleri arasında adını lider firmalar arasında yazdırır.

Kalıcı müşteri portföyünü artırmak adına birçok faktörü bir araya getirir. Sektör dinamiklerini, piyasa şartlarını, çağın gerekliliklerini ve memnuniyet kıstaslarını bütüncül olarak değerlendirir. Böylece kalıcı çözümler üretirken hem müşterilerini hem de kendi firmasını yeni güne hazırlar.

En İyi Dış Cephe Cam Temizlik Şirketi

Anadolu ve Avrupa yakasında kaliteli ve uygun fiyatlı dış cephe cam temizliği yapan Aybars Temizlik alanında lider bir firmadır. Dolayısıyla müşterilerinin en iyi dış cephe cam temizlik şirketi aramalarına cevap verir konumdadır. Kaliteli bir hizmetin özenle eğitilen personeller ve doğru malzeme seçimi ile sağlandığının bilincindedir. Tüm bu hizmetlerinin müşteri prestijine katma değer sağladığı kıvancı ile işini severek yapmaktadır.

Cam temizliği basit gibi görünür ancak özellikle firma prestiji açısından önemlidir. Günümüzde yapılarda geniş alanlar kaplayan cam, şayet düzenli temizlenmezse zarar görür. Güneş etkileri, kuş pislikleri ve yağmur suları ile donuklaşır. İşte Aybars Temizlik malzemenin ömrünü kısaltan bu koşulları daha oluşmadan önleyici çalışmalar yapar. İşte profesyonelliğin kendini gösterdiği yer tam da burasıdır.

Sizde güneşin bize sunduğu nimetlerden faydalanmak ister misiniz? Şayet aydınlatma ve ısınma için gereken enerjiden tasarruf etmek istiyorsanız profesyonel bir dış cephe cam temizlik firması seçmelisiniz. Aybars Temizlik ulaşılması zor alanlar dahil güvenle camlarınızı temizler. Müşterilerine sadece hizmet anında değil sonrasında da faydalı deneyimler sunmaktadır. Çünkü geniş envanteri, güler yüzlü ve tecrübeli personelleri, modern ekipmanları ile hizmet verir. Bunun yanında çözüm odaklı yönetim kadrosu ile sadece sektöründe lider olmayı amaçlamaz. Müşterileri memnuniyeti birincil önceliğidir.

Open chat
Selamlar. Temizlik hizmeti için bize ulaşın