Zeytinburnu Dış Cephe Cam Temizliği

Yazar : Melek Teke

Yazıldı:

Güncelleme:

Dış cephesi cam olan binalar, her zaman daha alımlıdır. Ancak göz estetiğine hitap etmesi için camların temiz olması gerekir. Günümüzde çok katlı binaların ve yüksek ofislerin artan sayısı, bu cam temizliğine olan ihtiyacı artırır. Gereken bu cam temizliği ise ancak profesyonel bir firma tarafından yapılabilmektedir. Bu noktada kaliteli bir firmadan alınacak destekle bu sorunu rahatlıkla ortadan kaldırabilirsiniz. İşte Zeytinburnu dış cephe cam temizliği firmaları bu konuda en büyük yardımcınızdır. Peki dış cephe cam temizliği nedir ve nasıl yapılır? Fiyatlar nasıl belirlenir?

Zeytinburnu Dış Cephe Cam Temizliği

İstanbul’un en ünlü semtlerinden biri olan Zeytinburnu, yüksek plazaları ve çok katlı binaları ile bilinir. Dolayısıyla Zeytinburnu dış cephe cam temizliği yapan firmalar açısından yüksek bir iş potansiyel doğurur. Hepimizin bildiği gibi günümüzde binaların çoğunun dış cephe camları sabit olacak şekilde tasarlanmıştır. Bu tarz durumlarda ise bina pencerelerinin dışarıdan temizlenmesi gerekir. İşte bu yüzden cam temizliği yapacak olan firmanın deneyimli, bilgili ve sağlam referanslara sahip olması önemli bir husustur.

Dış cephe temizliğini yapan şirketin temizlik esnasında oldukça titiz davranması gerekmektedir. Bunun yanında kullanılacak temizlik ürünleri binalardaki yapı malzemelerine uygun olarak seçilmelidir. Çünkü kullanılacak yanlış veya kalitesiz bir malzeme, binanın görüntüsünü bozabilir, rengini soldurabilir veya camları çizebilmektedir. Ayrıca kalıcı hasarlara neden olma ihtimali de oldukça yüksektir. Bu tarz sorunlarla karşılaşmamak için malzeme içeriği ve kalitesinin en ince ayrıntısına kadar incelenmesi gerekir.

Günümüzde cam temizliği her ne kadar basit bir işlem gibi gözüküyor olsa da özellikle firma imajı açısından çok önemlidir. Bunun yanında dış yapılarda artık en geniş alanları camlar kaplamaktadır. Bu camlarda güneşin de etkisiyle, kuş pislikleri, egzoz dumanları ve yağmur suları zorlu kirler oluşturur. İşte bu etapta uzman kadrosuyla en iyi hizmeti sunan bir temizlik firması devreye girer. Zeytinburnu dış cephe cam temizliği firmalarından Aybars Temizlik, profesyonelliği ve modern ekipmanlarıyla kalıcı çözümler üretir. Müşteri memnuniyetini esas alan hizmet anlayışıyla, temizlik alanında olumlu sonuçlar veren çalışmalara imza atar.

Dış Cephe Cam Temizliği Nasıl Yapılır?

Binaların içerisine doğal ışığın girmesi oldukça önemlidir. Çünkü gün ışığıyla aydınlanan alan hem sağlık hem de aydınlatma açısından yararlıdır. Aynı zamanda yapıların dış kaplamalarında kompozit, cam alikopat ve buna benzer yapı malzemeleri kullanılmaktadır. İşte bu yapı malzemelerine en uygun temizleyicilerin kullanılmasına dikkat edilmelidir. Bunu da ancak profesyonel bir temizlik firması sağlar.

Dış cephe cam temizliği yapılırken her firma farklı adımlarla uygulama yapar. Ancak genelde adımlar birbirine benzerdir. İlk önce gerekli malzemeler belirlenir. Profesyonellerin kullanıldığı malzemelerden bazıları şunlardır:

 • Sepetli vinç (platform)
 • Eklemli platform
 • Dış cephe temizlik makinesi
 • Makaslı platform
 • Örümcek platform
 • Endüstriyel dağcı ekibi

Yukarıda belirtiğimiz araç ve gereçlerin yardımı ile güvenli şekilde dış cephe cam temizliği yapılabilmektedir. Öncelik müşterilerin eğitimli kişilerce alacağı hizmet ile en üstün memnuniyetin sağlanmasıdır. Belli periyotlar çerçevesinde cephenin tamamının titizlikle temizliği sağlanmaktadır. Bu sayede yapı malzemelerindeki kirler arındırılırken yapı malzemelerinin de bozulması önlenir.

Dış cephe cam temizliği yapılırken malzemelerin temin edilmesinin ardından ise ikinci adım yüzeydeki kolay kirlerin arındırılmasıdır. Söz konusu bu toz ve kirler öncelikle su ile akıtılır. Daha sonra ise temizlik ürünleri ile tüm dış cephe camları temizlenir. Son aşama olarak temiz su ile durulama işlemi yapılan camların kurulanması gerekir. İşte tüm bu işlemlerin kaliteli malzemelerle yapılması gerekir. Ancak bu sayede dış yapı malzemeleri zarar görmez. Bunu da ancak Aybars Temizlik gibi profesyonel bir temizlik firması sağlar.

Zeytinburnu Dış Cephe Cam Temizliği Fiyatları

Dış cephe temizliği yapan firmalar birbiriyle kıyasıya bir rekabet içerindedir. İstanbul genellikle yüzlerce temizlik firması bulunurken, her birinin fiyat politikası farklı farklıdır. Bunun yanında Sağlık Bakanlığı onaylı temizlik ürünlerini kullanmayan korsan firmalar da yok değildir. Yani özet olarak birçok etkene göre dış cephe cam temizliği fiyatları değişmektedir. Binanızın dış cephe cam temizliğini yaptıracağınız firmayı seçerken sadece fiyata göre değil kaliteli ürün ve hizmetine göre de değerlendirme yapmanız en sağlıklı olandır.

Dış cephe cam temizliği yapılırken fiyatı belirleyen birçok faktör vardır. Hizmet firmasının marka bilinirliği, lokasyon ve temizlik işleminin mahiyeti belirleyici kriterler arasındadır. Bunun yanında fiyat belirlenirken dış cephedeki kompozit kaplama cam ve alikobant temizliği için fiyatlandırma m2 bazında hesaplanmaktadır. Ayrıca temizlik firmasının fiyat politikası da belirleyici bir etmendir.

Dış cephe cam temizliğinde en iyi fiyatlandırmanın yapılabilmesi için birçok detay incelenmelidir. Bunlardan bazıları şu şekildedir:

 • Binanın yüksekliği ve büyüklüğü
 • Kullanılacak ekipmanlar
 • Kullanılacak temizlik kimyasalları
 • Çevre şartları
 • Kirlilik durumu
 • Lokasyon
 • İşin aciliyeti ve ekip sayısı

Tüm bu detayların yanı sıra fiyatlandırma hususunda dış cephenin temizlik geçmişi de önemlidir. Mesela inşaattan çıkmış bir yapıya daha yoğun temizlik yapılması gerekir. Bu da fiyatta değişikliğe sebebiyet verir. Ayrıca camlarda bulunan bant izi, alçı, kireç, silikon ve beton tarzındaki yapı malzemelerinin yol açtığı kirler de fiyatlandırmayı etkileyen faktörlerdendir.

En İyi Zeytinburnu Dış Cephe Cam Temizliği Firması

Büyükşehirlerde kalabalığın fazla olması daha fazla temizlik yapılma ihtiyacı doğurur. Aynı zamanda yüksek binalarda konumlanan firmalar, imaj açısından da dış cephe cam temizliğine önem gösterir. Bunun yanında konu dış cephe cam temizliği ise profesyonel bir firma tarafından yapılmalıdır. Çünkü yüksek katlı binalar ancak güvenli ve etkin bir şekilde bu sayede temizlenebilmektedir. Örnek olarak İstanbul şehrini baz aldığımızda en yoğun ilçelerinden biri olan Zeytinburnu dış cephe cam temizliği sektöründe iş sirkülasyonu açısından oldukça yoğundur.

Kaliteli hizmetini eğitimli personelleri ile harmanlayan Aybars Temizlik, bu konuda öncü bir firmadır. Hizmetlerini tamamen müşteri memnuniyetine odaklayan bu firma, malzeme kalitesi ile de her zaman ilk sıralardadır. Çünkü ulaşılması zor kirlerin bile üstesinden gelecek kalitede teknolojik ekipmanlar kullanır. Böylelikle sunduğu hizmet kaliteli ve güvenlidir. Ayrıca ekibinin sahip olduğu yüksek iş ahlakı ile en eşsiz temizlik deneyimini sunar. Tüm bunların yanı sıra yılda en az iki defa yapılması gereken dış cephe cam temizliğinizi en uygun fiyata ve en profesyonel şekilde veren bir firmadır.

Şayet siz de binalarınızın dış cephe temizliği için profesyonel bir firma ile çalışmak istiyorsanız Aybars Temizlik firmasına ulaşabilir, hizmetlerimiz hakkında bilgi alabilirsiniz. Bu sayede rakiplerinden kalitesi ve tecrübesi ile ayrılan Zeytinburnu dış cephe cam temizliği firmalarından Aybars Temizlik avantajlarından yararlanabilirsiniz. Çünkü bu konuda en iyi hizmet verme misyonuna sahip olmanın yanında en iyi fiyat garantisini de müşterilerimize sunmaktayız.

Open chat
Selamlar. Temizlik hizmeti için bize ulaşın