Kara Fatma Böceği İlaçlama

Yazar : Melek Teke

Yazıldı:

Güncelleme:

Günümüzde hepimizin kabusu haline gelen böcekler, evlerimize ve işyerlerimize kadar giriyorlar. Açık kapı- pencere ya da kanalizasyon boruları yaşam alanlarımıza girme yollarıdır. Aynı zamanda böcekler yiyecek bulmak için evlere yerleşmeyi de çok severler. Buna ek olarak, karafatma böceği daha çok karanlık ve korunaklı yerleri tercih eder. Dolayısıyla haşere sınıfına giren ve hoş görünmeyen karafatmalar için kara fatma böceği ilaçlama hizmeti veren firmalarından destek alabilirsiniz.

Karafatma Neden Olur?

Karafatma böceği evlerde en çok rastlanan böcek çeşididir. Bu böcekler daha çok evlerde hijyen eksikliğinden ve yiyeceklerin açıkta bırakılmasından dolayı ortaya çıkar. Aynı zamanda çok hızlı ürerler. Siz bir ya da iki böcek var derken birden evinizi böceklerin bastığına denk gelebilirsiniz.

Çoğu böcek gibi bu böcek türü de bakteri taşıdığından çeşitli hastalıklara neden olur. Bundan dolayı kimse evinde böcek olsun istemez. Bunun çözümü de karafatma böceği ilaçlama işleminden geçer.

Karafatmalar Ne Zaman Çıkar?

Böcekler genellikle kuytu köşelerde yaşar. Yaz mevsiminin gelmesiyle birlikte ise ortaya çıkar. Bu yüzden bu böceklere yazın rastlamak daha olasıdır. Bu böcek türünü evde, dışarda ve iş yerinde görürsünüz. Fakat bu durumdan kara fatma böceği ilaçlama hizmeti ile kurtulabilirsiniz.

Karafatmaların yok olması için öncelikle evin detaylı olarak temizlenmesi gerekir. Havasızlıktan ve kirden arınan eve ilaçlama yapılması iyi sonuçlar verir. Aksi halde kara fatma böceği ilaçlama işleminin bir önemi kalmaz.

Karafatma Eve Nasıl Girer?

Siyah ve büyük olan bu böcekler görüntü açısından rahatsız edicidir. Bu hayvanları evden uzaklaştırmak için karafatma ilacı kullanılmalıdır.

Böcekler genellikle zemin katlarda daha çok görülür. Buna ek olarak, karafatma türü böcekler evin çatlak bölgelerinden, kapıların ve camların arasından, atık su borularından evlere girerler. Çünkü bu canlılar daha çok nemli ve rutubetli yerleri sever. Bu ve buna benzer böcek türlerinden kurtulmak için kara fatma böceği ilaçlama ekiplerinden yardım almalısınız. Bu ekipler en iyi karafatma ilacı ile evdeki böceklerin uzaklaşması için çalışmalar yaparlar.

Karafatma İnsana Zarar Verir Mi?

Karafatma böceği, sağlık açısından zararlı bir böcek türüdür. Bu yüzden hiç kimse evinde karafatma olmasını istemez. Bu böcek türü dışkılarını ve birbirlerinin ölülerini yerler. Bu olaya maruz kalmak istemiyorsanız evi sürekli temiz tutmak gerekir. Kısacası, bu böcek türü insana fiziksel olarak direkt zarar vermese de sağlığına olumsuz etkide bulunur.

Karafatma haricinde birçok böcek türü vardır. Örneğin, Alman hamam böceği daha çok kaloriferlerin içerisinde yaşarlar. Bu böcek türü evde çok hızlı hareket edebilme özelliğine sahiptir. Amerikan böceği ise kanatlı bir böcek türüdür ve beslenme özelliği diğerlerinden farklıdır. Son olarak oryantal böcek türü ise hızlı yayılma ve üreme özellikleriyle tanınır. Özellikle lavabolardan eve giren böcek türü olduğu için tüm mikropları ve virüsleri eve taşır. Kara fatma böceği ilaçlama sayesinde bu böcek türleri ve karafatmalardan kurtulursunuz.

Karafatma Böceği Nasıl Yok Edilir?

Kara fatma böceği ilaçlama kesin çözüm sunmak için üretilmiştir. Evlerde ve iş yerlerinde karafatma böceği sorununu çözmek için ilaçlama işlemini yapmanız gerekir. Fakat bunun öncesinde ev tipi çözümler de deneyebilirsiniz. Peki, nedir bu çözümler?

Karbonat

Karbonatı kara fatma böceğinin eve girmesini önlemek için kullanabilirsiniz. Karbonatı şeker ile sulandırarak böcekleri evinizden uzaklaştıracak formülü yaratırsınız. Karafatma böceği şekeri sevdiği için bu yöntem onları tuzağa düşürecektir. Hazırladığınız karışımı sprey şişesine koyup kullanabilirsiniz.

Toz Kırmızı Biber

Karafatma böceği nasıl yok edilir?’ sorusuna cevap olarak soğan, sarımsak, su ve toz kırmızı biberi kaynatabilirsiniz. Kaynattığınız malzemeleri sprey şişesine boşaltıp böceklerin geçtiği yerlere püskürtebilirsiniz. Toz kırmızı biberi kara fatma böceği ilaçlama çeşidi olarak kullanabilirsiniz.

Toz Kakao

Bu ürünü, kara fatma böceği ilaçlama amacıyla kullanabilirsiniz. Un, toz kakao ve suyu karıştırarak böceklerin geçtiği yerlere sıkabilirsiniz.

Defne Yaprağı

Defne yaprağı günümüzde karafatma böceği yok etmek için kullanılıyor. Aktardan alınan defne yaprağını toz haline getirin. Elde ettiğiniz tozu böceklerin geçtiği yerlere dökün. Bu işlem, belli bir süreliğine de olsa böcekler konusunda yardım edecektir.

Haşlanmış Patates

Haşladığınız patatesleri ezerek top haline getirip böceklerin olduğu yerlere bırakın. Bu böcekler için doğal ilaçlardan biri olacaktır.

Karafatma Böceği Tableti

Kara fatma böceği ilaçlama olarak tablet ilaçlar kullanıcıların tercih ettiği ilaçların başında geliyor. Pratik olan bu ilaçlar eve gelen böceklerden evinizi koruyor.

Bu saydığımız önerilerin hepsi evde olan malzemelerle yapacağınız böcek ilaçlarıdır. Fakat bunlar sizi sadece belirli bir süre idare eder. Etkili bir çözüm istiyorsanız Aybars Temizlik böcek ilaçlama hizmeti ile yanınızda.

En İyi Karafatma Böceği İlacı Hangisi?

Yaz aylarının başlamasıyla böceklerin sayısı artar. Karafatma böceği genellikle evin nemli ve rutubetli yerlerinde yaşar. Kara fatma böceği ilaçlama olarak doğal ve tıbbi ilaçlar tercih edebilirsiniz. Öncelikle böceklerin eve giriş yerlerini belirlemelisiniz. Bunu belirlemeniz ilaçları koyacağınız yerlere de karar vermenizi sağlar. Böylelikle girişler kapandığı için böcekler eve girmez.

Tablet İlaçlar

Kara fatma böceklerini evden uzaklaştırmak için böcek tabletleri kullanmak makuldür. Özellikle uzun süre dayanan bu ilaçları kullanmak finansal açıdan da sizi yormayacaktır. Buna ek olarak, sürekli ilaç derdiyle de uğraşmamış olursunuz. Evin görünmeyen kısımlara bu tableti yerleştirebilirsiniz. Böylece görüntü kirliliği de oluşmamış olur. Duvar kenarları, dolap ve yatak altları gibi yerler tabletler için idealdir. Bu ilaçtan yayılan koku sayesinde böcekler evinizden uzak duracaktır. Bazı tabletlerde ise zehirli yemler bulunmaktadır. Bu yemlerden yiyen böcekler pek uzun yaşamayacaktır.

Jel İlaçlar

Bu jel ilaçları böceklerin yuva yaptıkları yere uygulamanız yeterlidir. Yoğun kıvamda olan ilacı bir damla bile uygulasanız böcekleri ortadan yok etmek için idealdir. Uygulama şeklinin kolay olması kişiler tarafından tercih edilme sebeplerinden biridir. Özel bir kullanım şekli gerektirmez. Ayrıca kokusuzdur. Bu yönünden dolayı sizleri rahatsız etmez. Evdeki her alanda kullanabilirsiniz. Özellikle tablet ilaçların yetişmediği alanlar da jel formundaki bu ilaç imdadınıza yetişecektir.

Sprey İlaçlar

Yaygın olan böcek ilaçlarından biridir. Çünkü kullanımı kolaydır. Böceklerin üstüne sprey formundaki ilacı sıkmanız yeterlidir. Özellikle hızlı hareket eden böcekleri sprey ilaçlar ile daha kolay yakalarsınız. Anında öldüren formülünden dolayı hiçbir böcek elinizin altından kaçamayacak.

Toz Böcek İlacı

En az tercih edilen ilaç türlerindendir. Çünkü kullanımı diğerlerine göre daha zordur. Böcekleri yok etme konusundaki etkisi diğerleriyle neredeyse aynıdır.

Anlatmış olduğumuz bu böcek ilaçları kendi başınıza uygulayabileceğiniz yöntemlerdir. Unutmamalısınız ki, bu yöntemler sadece belirli bir süre işe yarar. Böcekler sürekli üreyen canlılardır. Onlarla baş etmek için daha sıkı işlemler kullanmanız gerekir. Sadece mevcutta olan böcekleri yok ederek bu sorunu çözemezsiniz. Eğer evinizi ya da iş yerinizi kara fatma böceği ya da diğer böcek türleri bastıysa bir profesyonele danışmanız gerekir. Bu profesyonellerden biri de Aybars Temizlik’tir. Dilediğiniz her yerde kara fatma böceği ilaçlama işlemi yapıyoruz. İyi sonuçlar için bize ulaşmanız yeterli.

Open chat
Selamlar. Temizlik hizmeti için bize ulaşın