Dış Cephe Temizlik Şirketi

Yazar : Melek Teke

Yazıldı:

Güncelleme:

Dış cephe temizliğinde profesyonel bir hizmet almak her zaman daha sağlıklıdır. Bu anlamda dış cephe temizlik şirketi veya şirketleri, hizmetlerini 7 gün 24 saat sunmaktadır. Özellikle cam sayısı fazla olan binalarda uygun teknik veya malzeme kullanımı son derece önemlidir. Yanlış malzeme seçimi ve amatör uygulamalar, bina yüzeyini deforme eder. Bu anlamda uzman eller dahilinde hizmet almak gerekir.

Dış cephe temizliği, tanım olarak bakıldığında binaların yüzeylerine daha doğrusu cam yüzeylerine yönelik temizleme faaliyetlerine verilen isimdir. Bu temizlik, yılın belli zamanlarında yapılabildiği gibi dış cephe temizlik şirketi tarafından olası bir olumsuzluk durumunda da yapılmaktadır. Belli zamanlarda yapılan temizlikler, mevsimlik temizlikler tanımını alırken olumsuz durumlardaki temizliklerden kastımız hava olaylarıdır.

Toz fırtınası veya asit yağmuru gibi hava olayları neticesinde mülk sahipleri, bina dışını temizletmek için profesyonel şirketlere müracaat ederler. Bir başka temizlik nedeni ise genelde çevresel faktörlerdir. Dışarı salınan egzoz gazı veya atık maddelerin varlığı zamanla binaların dış yüzeylerini kaplayacaktır. Bu anlamda da uzman ellerden bir yardım almak gerekir. Uzman eller dahilindeki bu temizlik ihtiyaca yönelik yapılmaktadır. Bir de mevsimlik temizlik vardır. Mevsimlik temizlik genelde ilk bahar veya yaz mevsiminde gerçekleşir.

Saydığımız etmenlerden kaynaklı olarak dış cephe temizlik şirketi, kirlenen bina yüzeyini temizlemek için girişimlerde bulunur. Girişimler, profesyonel çalışanlar dahilinde gerçekleşir. Kullanılan malzeme veya araçlar ‘A’ sınıfı kategorisinde değerlendirme bulur.

Dış Cephe Temizlik Şirketi

Binanızın daha estetik bir görünüme sahip olmasını istiyorsanız kesinlikle temizlik işlemlerini atlamamanız gerekiyor. Özellikle ‘metropol’ adı altında anılan şehirlerde hizmet veriyorsanız ve markanızın her daim en üst seviyede adı duyulsun istiyorsanız işe binanızın dış görünüşü ile başlamalısınız. Bu gibi yerlerde dış cephe temizlik şirketi daha revaçta olan bir kurumdur.

Tabii bu durum sadece kurumsal veya şirket bünyesinde bulunan binalar için geçerli değildir. Haneye ait binaların dış cephe temizliği de son derece önemlidir. Hijyeni veya estetiği korumak için de hane binasının dış cephe temizliği korunmalıdır. Özellikle hane binalarını ilgilendiren dış cephelerin aşınma durumu, bu temizlik yöntemi dahilinde engellenmektedir. Sırf bu yüzden bile dış cephenin temizliği es geçilmemelidir.

Bahsettiğimiz üzere binaların dış cepheleri zaman içinde aşınmaya uğrayabilir. Eski binalarda bu durum daha çok kendini gösterse de yeni binalarda da belli aralıklarla görmemiz mümkün. Dış cephe temizliğinde temel nokta, binaların cephe kaplamalarının korunmasıdır. Böyle de bakınca bu temizlik işleminin önemi bir kez daha gözler önüne serilmektedir.

Sonuç olarak estetiği esas alarak faydacılığı öne çıkaran bu işlem, kurumsal binalarda veya hane binalarında tercih edilir. Binalarda kullanılan dış cephe malzemelerinin ömrünü de uzatan bu işlem, profesyonel ellerce yapılmaktadır. Profesyonel olmayan dış cephe temizlik şirketi faydadan çok müşteriyi zarara uğratacaktır. İyi bir araştırma yapmak ve tercihi en doğrudan yana kullanmak zaruridir.

Dış Cephe Temizlik Araçları

Bina cephesinin temizliği için birçok malzeme kullanılmaktadır. Öyle ki bazı malzemeler birbiri ile karıştırılır. Fakat her şeyden önce bu malzemeleri gerekli yere kullanmak için belli bir yüksekliğe çıkmanız gerekir. Bu bakımdan bina dış cephesi söz konusu iken vinçlerden söz etmemek olmaz. Vinçler, dış cephe temizlik şirketi için bir kurtarıcı araç konumundadır.

Temizliği yapan veya yapacak olanlar, belli bir yüksekliğe çıkabilmek için vinçleri kullanırlar. Eğer bina genişliği yüksek seviyede ise platformlar da kullanılabilir. Fakat platformun bina dışına yerleşmesi epey bir zahmetli olacaktır. Bu yüzden şirketler, genelde tercihlerini vinçlerden yana kullanır. Bu araç dışında en önemli malzeme dış cephe yıkama makinesidir.

Bu makineler vinçlerin içine rahatlıkla yerleşir ve istenilen yüksekliğe çıkar. Bu özellik, dış cephe temizlik şirketi için önemli bir kolaylıktır. Aracın markası veya modeli değişse de genel makine işlevi hep aynıdır. Makine iki temel parçadan meydana gelir. Birincisi temizleme işlemi yapan başlık, diğeri ise temizleme işlemi için malzemelerin karıştığı kısım.

Araç içine çeşitli temizlik malzemeleri dökülür. Dökülen malzemeler karışıp hortum ile başlığa geçer. Başlık sayesinde çalışan, basit bir şekilde binanın dış cephe temizliğini halleder. Başlıklar, 20 metreye kadar uzar. Makineler köpükleme işlemini ve durulama işlemini ayrı ayrı halleder. Köpükleme ve durulama işlemi sonrası ayrı bir aparat takılıp silme işi de hallolur. Dış cephe temizlik şirketi bu araç ile profesyonel bir hizmet sunar.

Dış Cephe Temizliğinde Profesyonel Hizmet

Kötü eğitimli çalışanlardan ve onların yanlış seçmiş olduğu temizlik malzemelerinden bıktıysanız artık profesyonel bir hizmet almanın tam zamanı. Profesyonel bir hizmet ile sadece binanızın dış cephesinde iyileştirmeler sağlamazsınız aynı zamanda potansiyel kazaların da önüne geçersiniz. Amatör şirketler yükseklik ve erişim sorunu neticesinde kazalara davetiye çıkarır nitelikle faaliyetlerine devam etmektedir. Profesyonel dış cephe temizlik şirketi desteği ile bu gibi sorunlar sadece lafta kalır.

Her şeyden önemlisi güvenliktir. Uzman veya deneyimli kişilerin uygun ekipman kullanması ile güvenlik sorunu ortadan kalkar. Erişim platformlarına olan hakimiyet sayesinde bu uzmanlar, yüksek standartlı bir temizliği müşterilerin ayağına getirir. Peki, profesyonel bir dış temizlik şirketi hangi adımlar dahilinde işlemlerini gerçekleştirir?

Aybars Temizlik şirketi binanın dış kaplamasını veya materyalini iyi analiz eder. Bu analizler neticesinde doğru konumda vinci kaldırır ve ona göre temizlik malzemesi seçer. Doğru malzemenin seçimi konusunda bir demo niteliğinde küçük çaplı temizlik yaparlar. Hem dış cephe temizlik şirketi Aybars Temizlik tarafından hem de bina sahibi tarafından bu demo temizlik test gibidir. İki tarafın kontrolü dahilinde temizlik başarılı ise şirket faaliyetlerine başlar. Aybars Temizlik, bu şekilde müşteri memnuniyetini sağlarken uygun malzemenin seçilmesini de basitleştirir.

Open chat
Selamlar. Temizlik hizmeti için bize ulaşın