Dış Cephe Temizliği

Yazar : Melek Teke

Yazıldı:

Güncelleme:

Global dünya düzeninde mahalle kültürünü aşan şehirleşme planı her alana yayılmakta. Bu açıdan dış cephe temizliği ve güvenlik gibi belli şartlar gerektirir. Size ve taleplerinize tam donanımlı hizmet sunan ekibimiz bu konudaki gelişmelere öncülük eder.

Dış cephe temizliği profesyonel bir iş alanıdır. Dünyanın birçok gelişmiş ya da gelişmekte olan yerleşimlerinde kullanılan bir yöntemdir. Detaylı ve kalıcı temizlik için gerekli olan süreci işletmek ve fark yaratmak anlamına da gelir. Bir binanın, ofisin ya da plazanın dış görünümü markaların ya da bulunduğu sitenin nişanı, imzasıdır. Kaliteli görünüm cephe temizliğinde sandığınızdan daha fazla bir yere sahiptir.

Özel bir yöntem olan dış cephe temizliği için cephe taraması ilk adımlardan biridir. Daha sonraki keşif bilgileri eksiklikleri ve binanın yapısını tanımaya olanak sunar. Bu açıdan ekibimizin teknik donanımı ve güvenlik sertifikası ana kriterimizi oluşturur. İş yeri merkezleri için özellikle tercih konusu olan bu yöntemle artık taleplere göre değerlendirme yapılmakta. Günümüzde hijyen ihtiyacı gelişen toplum düzeninde zaruriyet oluşturur. Bu açıdan planlı ve düzenli uygulanan temizlik kalıcılık da kazandırır.

Cephe Temizliğinde Uzmanlık

Dış cephe temizliği uzmanlık gerektiren bir alandır. Profesyonel bir uzman tarafından yapılması gerekir. Kullanılan malzemeden destekleyici araçlara kadar belli donanımlara ihtiyaç vardır. Bu açıdan özel bir teknik bilgilendirme de gerekir. Araçların nasıl kullanılması gerektiğini,  hangi ürünün daha faydalı olacağını ancak bu işin uzmanı bilmektedir.

Cam ve diğer temizlenecek yüzeyler için kullanılan malzemeler farklılık gösterebilir. Güvenli ve kalıcı temizlik için destek alacağınız ekibin ya da uzmanın referansları bu açıdan önemli olacaktır. Profesyonel yaklaşımlarda iş güvenliği ve kullanılan gerçeklere hakimiyet de bir uzman yardımıyla oluşur. Endüstriyel dağ ekibi ve benzeri teknik uzmanlar da ayrıca bu iş kaleminde değerlendirilmekte.

Dış Cephe Temizliği Nasıl Yapılmalıdır?

Öncelikle dış cephe temizliği yapılırken mimarı yapı, binanın yaşı ve ihtiyaç listesi önemlidir. Kesif ve talepler doğrultusunda neye ihtiyaç olduğu tespit edilmekte. Daha sonra kullanılacak malzeme ve ek destekler için gerekli gereçleri oluşturur. Doğa ve çevre dostu ürünler temel alınarak malzeme bütünü sağlanır.

Profesyonel bir ekip tarafından işlem gerçekleştirilir. Binanın kat sayısına ve köşe koordinatlarına göre sepet, vinç gibi araç teminlerine ihtiyaç olup olmadığı belirlenmekte. Cam ve ara detaylar için kullanılan ürünler ihtiyaca göre ayrılmaktadır. Yoğun rüzgâr ya da yağmur alan olası cephelere daha özel işlemler uygulanabilir.  Dış cephe temizliği hizmetinde küçük çatlaklar ya da deformasyonlar için ani müdahaleler yapılmaktadır.

Neden? Dış Cephe Cam Temizlik Şirketi

Gündelik temizlikte cam temizliği bir evin en kritik noktasını oluşturur. Çünkü dışarıdan o mekânın nasıl göründüğü önemlidir. Çok katlı, yüksek binalarda ise bu durum kendini daha çok gösterir.  Genellikle plaza gibi çok ofis katlı binalarda cam detayı fazladır. Binanın mimari düzende daha aydınlık ve ferah görünmesi için hem de çalışanların motivasyonu için tercih edilmektedir.

Cam katmanı yoğun olan yapılanmalarda temizlik belli başlı bir konudur. Bunu sorun olmaktan çıkartan cam temizleme şirketleri güvenli ve kalıcı bir hizmet iletir. Büyük ve geniş ebatları camlar dışarıdan yapılacak destekle ve donanımla temizlenebilir.

Dış Cephe Temizliğini Biz Nasıl Yapıyoruz?

Temizlik yapılacak binanın çevresi, bina yaşı ve talepler aynı anda değerlendirilmelidir. Uzman ve tecrübeli kadro ile ihtiyaçları önceden tespit edilmekte. Kat sayısı ve kaç günde bu hizmeti almak istediğinizi bize bildirdikten sonra planlama yapılmaktadır.

Kullanılan üründen teknik ekipmana kadar güven sertifikalı içerikler önceliğimizdir. Detaylı, basınçlı iki ana ayrılan temizlik işlemine göre yapılacak uygulama belirlenir.  İnşaat sonu temizlikler için farklı yöntemler ve kriterler belirlenmektedir. Her yüzeyin yapısına uygun malzemeler kullanılmakta. Dış cephe temizliği hizmetinde çevre düzenine ve güvenliğine dikkat edilerek uygulama işleme alınır.

Basınçlı Yıkıma

Basınçlı yıkama işlemi bu uygulamaya uygun makinelerle yapılmaktadır. Yüksek basınç inancı ve kalıcı gibi görünen lekeleri, inşaat sonrasında kalan kiri ve pası yok eder. Oldukça pratik bir uygulamadır.  Özenli ve dikkatli kullanılması bir uzman ustalığı gerektirir. Basınç yoluyla gelen tazyikli su bina üzerindeki kirleri temizler.  Belli ayarlarda çalışan özel kullanımları binanın tipine ve cam alanının edatlarına göre ayarlanır. İşlem birkaç dakika sonra kendini belli eder. Ekstra bir işlem yapılmasına gerek kalmaz.

Yumuşak Temizleme

Yumuşak temizlik, basınçlı yöntemin daha kolay uygulanır şeklidir. Su ve temizlik malzemesi yardımıyla tek tek detaylar göz önünde bulundurularak küçük, girintili-çıkıntılı ya da ara detaylı alanlar için yapılmakta. Üçgen ya da kontörlü cam detayları için de uygulanır. Kenar temizliği, bordur detayları bu sayede kusuruz bir görünüme sahip olur.  Kullanılan bez ve temizlik ürünleri duru suyla ya da su kullanılmadan da yapılabilmektedir.

Parlatma ve Lekeleri Çıkartma

Kullanılan malzeme ve ürünler temel alınarak yapılan işlemdir. Kalıcı izleri ve parlatmak istenilen alanı uygun malzemeler ile detaylandırmak mümkündür. Doğa ve çevre dostu olan bu malzemeler ile dış cephelerde cam ve detayları parlak ve lekesiz görünür. Metal yüzeylere kullanılan malzemeler ile cam için kullanılan ekipmanlar ayrılmakta. Bu açıdan ayrı ayrı yapılan işlemin neticesi temizlik açısından bütünlük oluşturur.  Küçük zımpara el aletleri ile inşaat sonrasında kalan birikintileri, kireçleri çözmek de mümkündür.

Cephe Elemanları, Çatı ve Tente Temizliği

Dış cephe temizliği için yetiştirilmiş uzman ekipler belli teknik donanıma sahiptir. Güvence ve iş sağlığına öncelik vermek temel gereksinimdir. Ayrı uzmanlık gerektiren bina dış cephe temizliğinde farklı gereksinimler de doğabilmekte. Çatı ve tente temizliği bunlardan biridir. Düzenli yapılan çatı ve tente temizliği olası sıkıntıları bertaraf etmek için gereklidir. Kış ve yaz döneminin mevsim koşullarına göre biriken kalıntıları temizlemek, oluk ve borularda oluşan tıkanıkların önüne geçer.  Çatı ve tente temizliği profesyonel bir yaklaşım gerektirir. Uzmanı tarafından yapılması kalıcılık ve kaliteli iş gücü açısından önemlidir.

Dış Cephe Temizliğinde Ekibimiz

Dış cephe temizliğince öncelik binanın ihtiyacını görmektir. İhtiyacınız olan en önemli detay ise ekipman ve uzman desteğini bu minvalde oluşturmaktır. Dış cephe temizliği için yetiştirilmiş uzman ekipler belli teknik donanıma sahiptir. Güvence ve iş sağlığına öncelik vermek temel gereksinimdir. Profesyonel, zamanı değerlendiren, güvenli hizmet sunan ekibimizde hedef tatmin edici, kaliteli bir sonuç çıkartmaktır.

Sepetli Platformlar

Vinç olarak da adlandırılan bu araçlar yardımıyla belli aralık ve yükseklik desteğiyle taşıma ve kaldırma işlemi yapılmaktadır. Bu araçlar ile bina kaç kat olursa olsun güvenli ve sağlıklı bir çalışma yöntemi oluşur. Sepetli bu platformlar alanın genişliğine göre istenildiği gibi kullanıma uygundur.

Dış Cephe Temizlik Makinesi

Bu makineler camlı ve düz yüzeylerde bina temizliği için kullanılmaktadır. Kirli alanları temizlemekte pratiklik sağlar.  Haznesinde bulunan suyu saf hale getirerek ucunda bulunan aparatlar desteği ile işlemi gerçekleştirir. Hafif dokunuşlu, fırçalama becerili, döner kapsüllü çeşitleri mevcuttur. Bu makineler genellikle elektrik ve akü desteği ile çalışır.

Endüstriyel Dağcı Ekibi

Dış cephe temizliği işleminde, farklı bir uzmanlık alanıdır. Tecrübeli ekipman ve yardımcı malzemeler ile adeta bir kaya tırmanışı profesyonelliğinde özel eğitimli ekiptir.  Zor noktalara erişimi bu ekip sayesinde gerçekleştirilmesi mümkündür.

Dış Cephe Cam Temizleme Fiyatları

Mekânın yapısına, çevre koşullarına, yaşına ve inşaat sonrası ihtiyaca göre teklifler ve bütçe değişebilmekte.  Talep edilen hizmet ölçülerek yapılacak işlemlerin listesi belirlendikten sonra istediğiniz karşılayacak fiyatlar ve planlamalar düzenlenir.  Hangi aralıklarla, kaç gün işlemin yapılması gerektiği uzman ekibimiz sizlere sunar. Firmamız, dış cephe temizliği hizmetinde uygun bütçe ve planlama için destekleyici öneriler sunmaktadır.

Open chat
Selamlar. Temizlik hizmeti için bize ulaşın