Dış Cephe Cam Temizliğinde Kullanılan Malzemeler

Yazar : Melek Teke

Yazıldı:

Güncelleme:

Dış cephe cam temizliği nedir? Dış cephe cam temizliğinde kullanılan malzemeler nelerdir? Gelin birlikte bakalım.

Dış cephe cam temizliği, rezidans tipi yapılarda sıklıkla tercih edilir. Binaların dış cepheleri çevresel hava faktörlerinden fazlasıyla etkilendiğinden, oldukça sık şekilde kirlenmelere yol açar. Bu kirliliğe neden olan etkenler; yağmur suları, egzoz dumanı başta olmak tüm hava şartları olarak karşımıza çıkar. Cam gibi alanlar kirliliği net olarak gösteren yapılar olduğundan, dış cephenin temizliği,  periyodik açıdan yapılması gereken bir iş dalıdır. Bu iş profesyonel personel tarafından yapılmaktadır. Güven detayının ön plana çıkması, dış cephe temizliğinin ayrılmaz bir iş koludur. Dış cephe cam temizliğinde kullanılan malzemeler, kaliteli olanlar içinden temizlenmelidir.

Dış cephe temizlik işlemleri kapsamında, kullanılan temizlik ürünleri önemlidir. Yanlış bir temizlik ürünü kullanıldığında, dış cephe yapı malzemesini bozar. Dış cepheyi çizebilir ya da solma yapabilir. Bu durum, kötü bir görüntü anlamına gelir. Bu nedenle temizlik için iyi bir temizlik firmasından yardım alınmalıdır. Bu şekilde, periyodik olarak bir çalışma yapılması gerekir. Dış cephe cam temizliğinde kullanılan malzemeler, kaliteli olan malzemelerden seçilirse daha kısa sürede işi bitirmeniz mümkündür. Dış cephe temizlik işlerinde kullanılan malzemelerin niteliği, ilgili yerin yapısını bozmayacak şekilde olmalıdır. Aynı zamanda, kimyasal ürünler olduğundan, zarar vermeyecek şekilde seçilmelidir. Dış cephe temizliğinde aletlerin yanında, yüzey temizliğinde kimyasal sökücüler ve çözücüler de kullanılmaktadır.

Dış Cephe Cam Temizliğinde Kullanılan Malzemeler Nasıl Olmalı?

Temizlik sırasında kullanılan malzemeler içerisinde vinç, sepet, halat ve asansör benzeri büyük malzemeler bulunur. Bunlar dış cephedeki camları rahat temizlemek için son derece önem taşır. Bunların dışında temizliğin ana malzemeleri vardır. Bunlar da şu şekilde sıralanır:

 • Fiber bez
 • Kovalar ve fırça sapları
 • Cam silme solüsyonları
 • Çek çekler
 • Metal parlatma solüsyonları
 • Fırçalar

Yeni bir ev ya da iş yeri satın aldığınızda ya da taşınmaya karar verdiğinizde sıklıkla temizliğin nasıl halledileceğini düşünürsünüz. Bunun dışında, ev eşyalarının nakliyesi ve yerleştirilmesine ek olarak, evin ya da ofisin temizliğinin nasıl olacağı da ciddi bir sorun olarak farklı etkenlerle sizlerle buluşur.

Evinizin inşaatı yeni bitmişse bu durum daha zorlu bir durum olarak karşınızda yer alır.  Ayrıca, uzman kadromuzla sizleri bu sorundan kurtarmak için her zaman yanınızda yer alan birçok temizlik şirketi bulunmaktadır. Temizlik şirketlerinin sağladığı hizmetler, farklı açılardan sizi destekler. Bu desteğin tam olarak sağlanması, temizliğin yapısı ile de yakından ilgilidir. Temizlik ne kadar zorlu bir hal alırsa, kullanılan malzemeler de farklılık kazanır.

Dış Cephe Cam Temizliğinde Kullanılan Malzemelerin Önemi

Dış Cephe Cam Temizliğinde Kullanılan Malzemelerin Önemi

Dış cephe cam temizliğinde kullanılan malzemeler, inşaat sonrasında oldukça dağınık ve kirli bir görünüme sahip olan yerleri temizlemede de kullanılır. Bu açıdan, temizlik öncesinde iyi bir planlamanın yapılması oldukça önem taşır.

Alanında uzman ekipler, inşaatın yarattığı kötü görünümünü gidermek için farklı açılardan çabalar.

Temizlik esnasında kullanılan özel kimyasallar ve malzemeler, oldukça verimli etkili temizlik yapılmasına imkan sağlar. Ayrıca, dış cephenin detaylı bir temizliğe ihtiyacı olması da inşaat sonrası temizlik rutininizi önemli ölçüde belirleyen etkenler arasında yer alır. İnşaatların yarattığı kirliliğin ortadan kaldırılması, yalnızca profesyonel bir temizlik şirketi tarafından sağlanır. Kirlerin çıkarılması için hangi kimyasalların kullanılacağına karar verilmesi, temizlik rutinleri üzerinde belirleyici etken olarak öne çıkar.

Profesyonel Destek

Dış cephe cam temizliğinde kullanılan malzemeler ve ayrıntıları, yapının büyüklüğüne göre farklı şekillerde olur. Ek olarak, temizlik esnasında, mutlaka profesyonel ekiplerden yardım almalısınız. Aksi takdirde, başarılı olmanız oldukça zordur. Temizliğe ek olarak sunulan hizmetler içinde:

 • Sizler için gönderilen alanında profesyonel ekip,
 • Birbirinden farklı temizlik malzemeleri,
 • Temizlik ekipmanlarının çeşitleri yer alır.

Üst düzey müşteri memnuniyeti ile dilediğiniz her zaman yanınızda yer alan Aybars Temizlik, her alanda olduğu gibi bu alanda farklı temizlik hizmetlerini sizinle buluşturur. Sizlere sağlanan ek hizmetler içinde, şu alanlar da yer alır:

 • Cam ve çerçeveler
 • Kapılar ve duvarlar
 • Mutfak ve banyo
 • Zeminler

Özellikle ofis için dış cephe temizliği yaptırıyorsanız, ek hizmetlerin alınması sizi büyük sıkıntılardan kurtarır.

Open chat
Selamlar. Temizlik hizmeti için bize ulaşın