Dış Cephe Cam Temizliği İstanbul Firmaları

Yazar : Melek Teke

Yazıldı:

Güncelleme:

Dış cephe bir binanın hem süsü hem de korumasıdır. Camlar ise bu noktada en büyük rolü üstlenmektedir. Dolayısıyla dış cephe cam temizliği ihtiyaca göre yapılmaktadır. Günümüz gösterişli binalarında bu işlemi binanın içerisinde yapmak mümkün değildir. Uzman ekipler, direkt olarak binanın dış kısmından temizlik işlemini gerçekleştirmektedir. Ülkemizde de en çok İstanbul’da ihtiyaç duyulmaktadır. Biz de bu blogda sizler için dış cephe cam temizliği İstanbul sorgusu üzerine merak ettiklerinize olabildiğince detaylı bir şekilde değinmeye çalışacağız.

Bütün cam konseptli binalar görsel açıdan estetiğini camlara borçludur. Camlar kirlendiğinde ise bina eski, terk edilmiş bir görünüm oluşturur. Bu görünümden kurtulmak ise doğru temizlik firmasıyla anlaşmanız sorununuzdan kurtulmanızı sağlar. Gelin birlikte tüm detaylara göz atalım.

Dış Cephe Cam Temizliği İstanbul

Dış cephelerin cam temizliği, Türkiye genelinde İstanbul merkezli bir sektördür. En çok talep İstanbul’da olduğu gibi talebe en çok cevap da İstanbul’dan verilmektedir. İstanbul çevresine de dış cephe cam temizliği hizmeti yine İstanbul’daki firmalardan gitmektedir.

Peki, dış cephe cam temizliği İstanbul kapsamında hangi binalar için hizmet vermektedir?

 • Rezidansların dış cephe cam temizliği
 • AVM’lerin dış cephe cam temizliği
 • İbadethanelerin dış cephe cam temizliği
 • İş merkezlerinin dış cephe cam temizliği
 • Gökdelenlerin dış cephe cam temizliği
 • Sağlık ve spor tesislerinin dış cephe cam temizliği

Tüm bu binaların dış cephe cam temizliği, uzman ekipler tarafından yapılmaktadır. Aksi takdirde dış cephe cam temizliği oldukça riskli bir işlem haline gelmektedir.

Dış Cephe Cam Silimi Fiyatları

Dış cephe cam temizliği fiyatları, firmaya göre değişiklik gösterir. Sabit bir fiyat uygulaması bulunmamaktadır. Bu nedenle firmaların fiyat belirleme prensiplerine göre farklı fiyatlarla karşılaşmak mümkündür. Dış cephe cam temizliği İstanbul kapsamındaki fiyatlar belirlenirken belli kriterler söz konusudur. Elbette ilk olarak dış cephe cam temizliği yapılacak olan alanın, m2 cinsinden büyüklüğü hesaplanmaktadır. Bu hesabın sonucu verilecek olan fiyat kaba fiyattır. Detaylar için dikkat edilen hususlar ise şöyle:

 • Seçilen ekip ve ekibin büyüklüğü
 • Kullanılması gereken temizlik malzemeleri; miktar ve malzeme türü
 • Kullanılan yükseltme araçları

Fiyatlar hesaplanırken maliyetinizi düşürmenin maalesef bir yolu yoktur. Uzman ekipler, en gerekli şekilde işlemleri dizayn ederek size makul fiyat teklifini yaparlar.

Fiyat farklılıkları dış cephe cam temizliği İstanbul ve diğer iller olmak üzere birbirinden ayrılmaktadır. Bu da önemli bir kriterdir.

En İyi Dış Cephe Cam Temizliği Firması

Temizlik firmaları işin kimyasını bildiği için cam temizliğinde gerekli hassasiyeti göstermektedir. Tercih edeceğiniz dış cephe cam temizliği firması için dikkat edilmesi gereken pek çok özellik bulunmaktadır. Bu özellikler özetle:

 • Firma güvenilir olmalıdır. Dijital bir dünyanın içerisinde olduğumuzu düşünürsek bu güvenilirlik web sitesi üzerinden de tespit edilmektedir. Bunun için sitede şirketin adresi, telefon numarası gibi detaylar yer almak zorundadır.
 • Hizmet alacağınız firma ulaşılabilir olmalıdır. Mesai saatleri içerisinde istediğiniz zaman kolaylıkla firmaya ulaşmalısınız.
 • Firmanın iletişimi iyi olmalıdır. İstediğiniz bilgileri detaylı bir şekilde edinmelisiniz.
 • Çalışma ağı olarak firmanın geniş bir iş ağı olmalıdır.

Bu kriterlerin her biri, tercih edilen firmada olmazsa olmaz kriterlerdendir. Çünkü bir hizmetten memnun olmak isterseniz, öncesinde o hizmeti nasıl alacağınız hakkında fikir sahibi olmalısınız.

En İyi Dış Cephe Temizliği İstanbul

İstanbul ve çevresi, dış cephe cam temizliğinin Türkiye’de en çok yapıldığı konumlardır. Bu nedenle konum itibariyle en çok firma bu bölgede yer almaktadır. Bu kadar firma arasında seçim yapmakta zorlanmanız normal. Dolayısıyla ilk olarak yukarıdaki kriterlere göre eleme yapmalısınız. Sonrasında ise güvenilir firma ile çalışmak üzere ekiplerle irtibata geçmelisiniz.

Ekipler ile görüşmede, dış cephe cam temizliğinin nerede yapılacağını belirtmelisiniz. Temizliğin yapılacağı alanın m2 cinsinden büyüklüğü de ilk görüşme esnasında vermeniz gereken bilgilerdendir.

Dış cephe cam temizliği için detaylı olarak pek çok noktaya değindik. Siz de dış cephenizin görünümünü güzelleştirmek istiyorsanız hiç vakit kaybetmeyin. Zira binanın dış görünümü en az içi kadar önem taşımaktadır. Biliyorsunuz ki görsellik günümüzde oldukça önemli.

Open chat
Selamlar. Temizlik hizmeti için bize ulaşın