Dış Cephe Cam Temizliği Fiyatları

Yazar : Melek Teke

Yazıldı:

Güncelleme:

Kullanıldığı alana albeni katan camlar, birçok alanda olduğu gibi dış cephe kaplamalarında da sıklıkla kullanılır. Ancak bu albeninin sağlanması için düzenli olarak temizlenmesi gerekir. Yani bunun bir bedeli vardır. İşte bu etapta dış cephe cam temizliği fiyatları devreye girer. Özellikle son 10 yıldır mantar gibi türeyen yüksek katlı binalarda dış cephelerin genelde camdan olması bu sektöre hareketlik katmaktadır. Dolayısıyla en iyi fiyatlarla kaliteli hizmet veren bir dış cephe cam temizlik firması bulabilmek için iyi bir araştırma yapmak gerekir. Peki, dış cephe cam temizliğinde fiyatlar belirlenirken kriterler nelerdir? Fiyatlara neler dahildir?

Dış Cephe Cam Temizliği Fiyatları

Yapıların modern ve estetik görünmesinde favori bir malzeme olan cam, aynı zamanda ışık ve ısıdan da tasarruf sağlar. Ancak rutin olarak temizlenmediğinde tüm bu avantajlar tersine döner. Çünkü kar, yağmur gibi hava şartlarından etkilenmekte ve sürekli kirleticilere maruz kalmaktadır. Dolayısıyla profesyonel bir temizlik firması tarafından rutin olarak temizlenmesi şarttır. Uzman ekibi ve modern teçhizatları ile Aybars Temizlik dış cephe cam temizliği fiyatları açısından da müşteri memnuniyetini gözeten bir firmadır.

Yüksek katlı binaların dış cepheleri bilindiği gibi bireysel çabalarla temizlenemez. Asansörlü vinç, sepet, basınçlı su veya özel temizlik malzemeleri kullanılması gerekir. Aksi takdirde temizlik yapılamaz veya gereğinden fazla zaman harcanır. Ayrıca dış cephe temizliğini yapacak ekibin eğitimli ve işin püf noktalarına vakıf olması şarttır. İşte profesyonel bir temizlik firması dış cephe cam temizliği fiyatları verirken, tüm bu ekipman ve personel eğitimi dahil birçok kriteri ele alarak verir. Mesela alanın büyüklüğü, yüksekliği, malzeme ihtiyacı tüm bu kriterler arasındadır.

Hizmet alacağınız temizlik firmasını seçerken tek kriteriniz fiyat olmamalıdır. Çünkü piyasada korsan olarak bu işi yapan birçok firma bulunurken, genelde daha düşük fiyat verir. Ancak kullandıkları yöntem ve malzemeler kalitesiz olabileceğinden kaplama malzemelerine zarar verir. Sonucunda geri dönülmez hasar oluşur. Bunun yanında profesyonel bir firma ile çalışmadığınızda oluşan güvenlik açıkları can sıkıcı sonuçlar doğurabilmektedir. Bu kapsamda fiyat araştırmalarınızı profesyonel firmalar üzerinden yapmanızı tavsiye ederiz.

Dış Cephe Cam Temizliği Fiyatlarına Neler Dahil?

Bir hizmet veya ürünün fiyatı belirlenirken sektöre göre birçok kriter ele alınır. Piyasada birçok farklı dış cephe cam temizliği fiyatları bulunurken ana kriter hepsinde öncelikle işlem yapılacak alanın metrekaresidir. Bunun yanında dış cephenin kirlilik nedeninin inşaat pisliği, hava şartları veya inatçı kirler belirleyici bir kriterdir. Binanın yüksekliğine göre kurulacak olan asansörlü vinç de yine aynı şekilde fiyat üzerinde etkili bir etmendir.

Eğer dış cephe cam temizliği hizmeti alacaksanız öncelikle temizlik hizmeti veren ile alıcı firma arasında iş başlangıcında hizmet sözleşmesi imzalamalısınız. Böylelikle hizmetin tüm sınırları çizilirken olası sorunların çözülmesi sağlanır. Ayrıca sözleşmede nelerin fiyata dahil olduğu belirtileceği için her iki tarafın da hakkını korunur. Bunun dışında hizmet alan firma yetkilisinin yapılan işi kontrol etmesi gerekir. Şayet bir memnuniyetsizlik durumu varsa, ekipler ayrılmadan belirtilmesi istenmektedir. Böylelikle sorun kısa zamanda çözülür.

Dış cephe cam temizliği firmasının verdiği fiyata genelde kullanılan temizlik malzemeleri, vinç gibi teçhizatların kullanımı ve işçilik dahildir. Bunun yanında personelin ulaşımı ve yemek bedeli de temizlik firması tarafından karşılanmaktadır. Ayrıca şayet dış cephenin temizliği yapılırken trafik işgali söz konusu ise bunun izni de temizlik firması tarafından alınmaktadır. Dış cephe camlarda yapılması gereken uygulamalar ilk tespit aşamasında sözleşmede belirtilen şekilde yapılmalıdır. İşte Aybars Temizlik gibi profesyonel bir firma, tüm bu detaylara özen gösterir. Böylelikle hem kendi hem de müşteri haklarını gözetir. Bunun yanında dış cephe cam temizliği fiyatları içerisinde iç cam temizliği yoktur. Şayet isteniyorsa ayrı ücret ödenmesi gerekir.

Dış cephe cam temizliğinde her iki tarafın dikkat etmesi gereken başka hususlar da mevcuttur. Mesela hizmeti alan firma, temizliğin yapılacağı alana mümkünse o gün araç park edilmemesini sağlamalıdır. Bunun dışında şayet katlarda herhangi bir temizlik yürütülmüyor ise camlar kapalı olmalıdır. Ayrıca işin akış durumuna göre temizliğin başlama saati değişebilmektedir. Böyle bir durumda akış her iki tarafın karşılıklı görüşmesi ile belirlenmektedir.

En Uygun Dış Cep Cam Temizliği Firması

İstanbul’un bazı bölgelerinde dış cephe cam temizlik fiyatları piyasada birbiri ile kapışır durumdadır. Güvenilir bir firmadan hizmet almak ise seçim yaparken en temel kriter olmalıdır. Çünkü aksi takdirde alınan hizmet ihtiyacı karşılamaz. Hem zaman hem emek ya da para boşa gider. Müşteri memnuniyeti odaklı hizmet anlayışıyla Aybars Temizlik, bu işin gerektirdiği tüm yetkinlik ve tecrübelere sahip personelleri ile hizmet verir. Modern ekipmanları ile yapı malzemelerine zarar vermeden işlem gerçekleştirir.

Profesyonelliği yanında en uygun firma olmasıyla Aybars Temizlik, bu sayede müşteri portföyünü genişleten bir firmadır. Güvenilirliğini iş öncesinde gerekli çalışma, operatör yeterlilik ve vinç bakım belgelerini müşterilerine sunarak ispatlar. Ayrıca iş sonunda verdiği sözleri yerine getirmesiyle de güvenilirliğini test edebilirsiniz. Bunun yanında çalışanlarının güvenliğine gösterdiği hassasiyet ile örnek firmalar arasındadır.

Doğru ve kaliteli hizmeti en uygun fiyatla müşterilerine sunan Aybars Temizlik, sektöründe öncü bir firmadır. Farklı erişim ekipmanları ve teknikleri ile yaptığı temizlik ile cam yapıların malzeme ömrünü uzatır. Albenisini artırırken bu sayede firma imajınızı da yüksektir. Kim pırıl pırıl bir firmanın hizmet ve ürününü satın almak istemez ki? Eğer siz de binalarınızın dış cephe cam temizliğinde güvenilir, profesyonel ve en uygun fiyatlarla hizmet veren bir firma arıyorsanız, Aybars Temizlik tam size göre.

Open chat
Selamlar. Temizlik hizmeti için bize ulaşın