Bina İlaçlama

Yazar : Melek Teke

Yazıldı:

Güncelleme:

Konutları içinde barındıran binalar, sadece bizlerin yaşam alanı değildir. Bilsek de bilmesek de bizden başka bir sürü canlı yaşar bu binalarda. Dolayısıyla birçok farklı türü bulunan böcek ve haşereler pek çok kimse tarafından korkulu bir rüyadır. Aslında haksız sayılmazlar. Çünkü bu böcekler pisliklerini ve salyalarını gezdikleri yerlere bırakması ile ciddi sağlık sorunları yaratır. İşte tüm bu sebeplerden dolayı bina ilaçlama atlanacak, es geçilecek ya da ertelenecek bir durum asla değildir. Peki, o zaman bina ilaçlama nasıl yapılır dediğinizi duyar gibiyiz. Gelin detaylara birlikte bakalım.

Bina İlaçlama Nasıl Yapılır?

Bu tarz haşere ve böcekleri görüp tedirgin olacağınıza yaşadığınız binanın rutin ilaçlanmasını yaptırmak en sağlıklı yaklaşımdır. Günümüzde çoğu kişinin apartman veya sitelerde yaşadığı düşünüldüğünde bina ilaçlama hizmetini profesyonel bir firma tarafından almanız önemli bir konudur.

Binalardaki bodrum, kömürlük, çatı, kalorifer dairesi, asansör dairesi ve merdiven boşlukları böcek ve haşerelerin yaşaması için en uygun alanlardır. Böcekler bu alanlarda çoğalırken, bertaraf edilmedikleri taktirde tüm binayı istila eder. Bunun yanında bu durum çoğu zaman bireysel yöntemlerle çözülememektedir.

Bina ilaçlama ayrıca çok titizlik gerektiren bir konudur. Çünkü içerisinde canlılar yaşar ve genelde 24 saat doludur. İşte bu yüzden hizmet alınacak firmanın, insan sağlığına zararlı olmayan işlem ve yöntemleri kullanmaması gerekir. Aybars Temizlik gibi dünya standartlarına uygun kriterlerde böcek ilaçlama hizmeti veren bir firma, tüm bu detaylara vakıftır. Böylelikle binanızın başına dert olan böcek türünü tespit ederek gerekli ilaçlamaları yapar. İşlem ve sonrası hakkında ise detaylı bilgi vererek, tüm şüpheli durumları ortadan kaldırır.

Bina İlaçlama Uygulamaları

Bir bina ilaçlama işlemi şirketin dinamiklerine göre farklı adımlarla ilerler. Ancak durum ne olursa genelde temel ilaçlama adımları şu şekildedir:

  • Öncelikle bina incelenmektedir. Haşere türü, alanın büyüklüğü ve böcek popülasyonu hakkında gerekli detaylar toplanır.
  • Binanın ne kadar büyük olduğu ve ilaçlanması gereken alan hesaplanmaktadır.
  • Ardından gerekli ilaçlama yöntemi ve ilaç çeşidi belirlenmektedir.
  • Hangi ilaçlama tekniğinin kullanılacağına karar verilir.
  • Belirlenen ilaçlama yöntemine göre ilaç miktarı da tespit edilmektedir.
  • Evde yaşayan kişilerin olup olmadığı belirlenmektedir. Çünkü ilaçlama yöntemi içinde yaşayan kişilerin olduğu evlerde genel itibariyle sıvı ve kokusuz tercih edilmektedir.
  • Hizmet alan ile görüşülerek evin müsait olduğu bir zaman belirlenir.
  • Belirlenen zamanda ilaçlama başlatılmaktadır.
  • İlaçlama sonrası yaklaşık 1-2 saat kadar binanın kapalı kalması sağlanır.
  • Bu süre dolduktan sonra bina havalandırılır ve kullanıma açılır.

Yapılan ilaçlama işleminin uzun süreli olması kaliteli ilaç kullanımına bağlıdır. Ancak tek belirleyici kriter bu değildir. Çünkü ilaçlama yapıldıktan sonra nokta atışı yapılan kısımların yıkanmaması önerilmektedir. Bu sayede ilacın etkisi uzun süre sürer ve böcekler yuva yapmaz. Ayrıca böceklerin tekrar yuva kurmasına elverişli olan şartların ortadan kaldırılmasına yönelik çalışmalar yapar. Üstelik bu çalışmalar gerekli eğitimleri almış; işinin uzmanı personeller tarafından yapılmaktadır.

Bina İlaçlama Fiyatları

Bir bina ilaçlama hizmetinde fiyat belirlenirken bazı kriterlerin göz önünde bulundurulması gerekmektedir. Öncelikle lokasyon fiyat açısından belirleyici bir kriterdir. Bunun yanında metrekare bazında fiyat hesaplaması yapılmaktadır. Binanın büyüklüğü, ilaçlama maliyetini belirleyen ana unsurların başında gelir. Ancak böcek popülasyonu ve türü de fiyatlar üzerinde ciddi değişiklik yaratır. Çünkü bazı böcek türleri daha az maliyetli ilaç ve tekniklerle bertaraf edilebilmektedir. Ayrıca popülasyonun yoğun olması ilaç miktarını artırırken, beraberinde fiyatı da artırır.

Bunun yanında bina ilaçlama ile ev ilaçlaması elbette bir değildir. Ayrıca açık ve kapalı alanlar ayrı işlemler gerektirir. Elbette beraberinde size verilen fiyatı da değiştirir. Fiyatta farklılıklar yaratan bir diğer kriter ise hizmet alacağınız firmanın bilinirliği ve profesyonelliğidir. Piyasada birçok korsan bina ilaçlama firması bulunurken, fiyatları genelde daha düşüktür. Ekonomik olması açısından bu firmaların tercih edilmesi ise ciddi sonuçlar doğurur. Çünkü hem haşere ve böcek sorunu son bulmaz, hem de yaşayanların sağlığını risk altına sokmaktadır.

Profesyonel bir bina ilaçlama firması ise dünya standartlarında kriterlere sahiptir. Ayrıca Sağlık Bakanlığı tarafından belirlenen sertifikaları da vardır. Bu firmalar da fiyat belirlerken yukarıda belirtilen kriterleri baz almaktadır. Ancak bazı durumlarda bu fiyatlar yüksek olur. Bununla birlikte kaliteli ilaç ve modern teknikler ile yaptıkları ilaçlamanın yenilenmesi gerekmez. Sonuç olarak binada süren günlük yaşam aksamaz. İşte tüm bunlar değerlendirildiğinde Aybars Temizlik bina ilaçlama firması size ekonomik ve profesyonel bir hizmet sunar.

En İyi Bina İlaçlama Firması

Kimse yaşadığı binayı böcek ve haşerelerle paylaşmak istemez. Bu istenmeyen canlılar her ne kadar gündüz görünmese de etrafa yaydıkları mikrop ve bakteriler ile insan sağlığını tehlikeye atar. Sonuç olarak bu mikrop ve bakteriler, hiç beklenmedik bir anda binada yaşayanları hasta edebilmektedir. İşte sırf bu yüzden sektöründe en iyi bina ilaçlama firması olarak anılan Aybars Temizlik’ten ilaçlama hizmeti alarak içinizi rahatlatabilirsiniz. Böylelikle bu böcekleri daha risk oluşturmadan önce bertaraf eder ve kökünü kazırsınız.

Aybars Temizlik; dünya çapında kabul edilen böcek bertaraf teknikleri ve ilaçlarını kullanır. Bu sayede birkaç saat gibi kısa sürede binanızı böceklerden arındırır. Uzman ekibi ve modern teknikleri ile sağlanan bu hizmet, etkin çözümler sunar. Bu sayede böcek ilaçlama işlemi son derece etkili olur. Yani tekrar tekrar yapılmasına gerek kalmaz. Ayrıca her böcek türüne özel seçtikleri ilaçlar sayesinde ise o ortamı tamamen hijyenik kılar.

%100 müşteri memnuniyetine odaklı hizmet anlayışı ile Aybars Temizlik, böcek sorunundan mustarip olan bina sahiplerine yardımcı olur. Sorunun çözümüne dair belirlenen kısa süre sayesinde binanızın günlük yaşantısı uzun süreli sekteye uğramaz. Eğer siz de binanızda böcek ve ilaçlama sorunu yaşıyorsanız Aybars Temizlik firması tarafından sağlanan bina ilaçlama hizmetini alabilirsiniz. Böylelikle bu dertten kurtulabilirsiniz.  Sektöründe markalaşmış lider konumda olan bu firma sayesinde binanızın hijyenini sağlayabilirsiniz.

Open chat
Selamlar. Temizlik hizmeti için bize ulaşın