Bina Dış Cephe Cam Temizliği

Yazar : Melek Teke

Yazıldı:

Güncelleme:

Kapsamlı bir hizmet olan bina dış cephe cam temizliği, sizlere en uygun dış cephe temizliğini sunar. Binaların dış kaplamalarının temizliği, profesyonel anlamda yapılmasının yanında, düzenli şekilde yapılmalıdır. Bu şekilde temizlik işlemi, daha estetik görünüme sahip yerler elde etmenize katkı sağlar. Dış kaplamalarda farklı malzemelerden yardım alınır. Ayrıca, farklı malzemeler de kullanılmkatadır. Kompozit, cam, alikopat olarak sıralanan bu malzemelere özel olarak, temizlik türü de farklı olmalıdır. Kullanılan temizleyici maddeleri, genel olarak şu şekilde sıralanabilir:

 • Sepetli vinç ya da platform şekilleri
 • Endüstriyel şekilde kurulan dağcı ekip malzemeleri
 • Dış cephede kullanılan temizlik makinesi çeşitleri
 • Makaslı ya da eklemli platformlar
 • Örümcek platform şekilleri

Bu tür araç gereçlerin doğru kullanılması, profesyonel destek alınmasıyla mümkün olur. Cam silme gibi farklı işlemler, uzman personeller tarafından özenle yapılmalıdır.

Bina dış cephe cam temizliği, son zamanlarda oldukça gelişim göstermektedir. Bunun asıl nedenleri arasında, inşaat sektörünün hızlı büyümesi yer alır. Ayrıca, hızlı imalatlar da bu sektörü yakından etkilemektedir. Dış cephe temizliğinin yaptırılma nedenlerinde, genellikle şu noktalar bulunur:

 • Deprem yönetmelikleri dışında yapılan binaların dış yüzeyinin eskimesi
 • Atmosferdeki kirlerin zaman içinde yağmur suyu olarak yeryüzüne inmesi

Bu tür nedenleri ardından, bina sahipleri dış cephe temizliğinden yardım alır. Dış cephede cam silme işi, özenli şekilde yapılmalıdır. Bu işi yapan uzmanlar, alanında deneyimli olmalıdır. İş güvenlik kazalarını en aza indirmek için personellerin eğitimli olması oldukça önem taşır. Dış cephe temizlik şirketleri, işlem esnasında farklı malzemeler kullanır. Ekipmanların tümü, dış cephenin yapısına bağlı olarak seçilir.  Yapılan çalışmalar amatör kişiler tarafından yapılması durumunda, cephede bozulmalar ya da solmalar gerçekleşir. Bu durum, kötü görünüme neden olmasının yanında, sizlere en profesyonel şekilde hizmet sunulmasını engeller. Referanslar, şirketlerin bu alandaki uzmanlığımızı kanıtlar.

Bina Dış Cephe Cam Temizliğini Nasıl Yapıyoruz?

Bina dış cephe cam temizliği yapılması, risk içeren bir iş koludur. Kullanılan araç ve gereçler ne kadar güvenli olsa da işin türü tehlikelidir. Bu açıdan, uygun güvenlik tedbirlerinin de alınması önem taşır. Bu şekilde, iş kazaları en az seviyeye inmesinin yanında, bu işlerle alakalı tedbirler, mutlaka uzman kişiler tarafından kontrol edilmelidir. Farklı durumlarda uyarılar yapılsa da dış cephe cam temizliği öncesinde keşif yapmamız zorunludur. Bu keşif sonucunda, dış cephenin değerlendirmemizi şu açılardan yapıyoruz:

 • Dış cephenin temizlik durumunun ne olduğu
 • Kirin oksit mi yağ mı olduğu gibi kriterlerin değerlendirilmesi
 • En son temizliğin ne zaman yapıldığının ölçülmesi
 • Çevrenin durumunun değerlendirilmesi

Bu tür durumların analizinin, ayrıntılı şekilde yapılması gerekir. Buna göre kullanılan malzeme ve yardımcı araçları iyi şekilde seçmekteyiz.

 Bina dış cephe cam temizliği fiyatları, temizletmek istediğiniz binanın dışına bağlı etkenlere göre değişir. Binanın genişliği ve yüksekliği gibi farklı noktalar, bu noktada belirleyici etken olarak karşımıza çıkar. Fiyatlardaki diğer belirleyici etkenleri şu şekilde sıralayabiliriz:

 • Binanın büyüklüğü ve yüksekliği
 • Kullandığımız ekipman çeşitleri ve kullanılacak temizlik kimyasalları
 • Çevre şartlarına bağlı etkenler

 

Bina Dış Cephe Cam Temizliğinde Profesyonel Hizmet

Bahsi geçen tüm kriterler göz önünde tutularak, kaliteli hizmet için farklı şirketleri tercih edebilirsiniz. Dış cephe cam temizliğinde en doğru ve profesyonel adres olan Aybars Temizlik, 7/24 ulaşılabilir özelliği ile müşteri memnuniyetini daima önde tutar. Aybars Temizlik olarak yılların tecrübesini size daha iyi hizmet verebilmek adına farklı alanlarda kullanmaktayız. Çalışanlarımızın tüm evraklarının eksiksiz olması ve her birinin alanında uzman kişilerden oluşması da sizlere verilen hizmetin değerini kanıtlar niteliktedir.

Dış cephe cam temizliği, işinin ehli kişiler tarafından yapılmalıdır.  Tecrübe gereken zor işlerden birisidir. Bu alandaki en deneyimli personelleri, sizin için görevlendiriyoruz.  Bina dış cephe cam temizliği, temizlik hizmeti veren ancak profesyonel olmayan birçok işletme tarafından da uygulanır. Ancak en iyi temizlik için uzmanlardan yardım alınmalıdır.

Bina dış cephe cam temizliği, belirli rutinler çerçevesinde yapılmalıdır. Bu noktada sizlere daha kaliteli hizmet sunmak için bizimle istediğiniz zaman iletişim kurabilmenizi sağlıyoruz. Farklı alanlarda sunulan en iyi hizmeti alabilmek adına, sizler de temizlik hizmetinde Aybars Temizlik firmasını tercih etmelisiniz. Bu açıdan, farklı kollarda değerlendirilen diğer temizlik hizmetlerinden de istifade edebilirsiniz.

Open chat
Selamlar. Temizlik hizmeti için bize ulaşın