Avcılar Dış Cephe Cam Temizliği

Yazar : Melek Teke

Yazıldı:

Güncelleme:

Dış cephe cam temizliği; binaların zaman içerisinde maruz kaldığı toz, egzoz, duman gibi zararlıların binayı kirletmesiyle ihtiyaç duyulan bir hizmettir. Dış cephe, özellikle dış cephe camları büyük ölçüde görsellik ile alakalıdır. Hem binanın içinden hem de binanın dışından camların kirliliği büyük oranda belli olmaktadır. Bu durum büyük oranda rahatsız edicidir. Ayrıca yapıların yıpranmasına da neden olur. Temizlenmeyen camlar, zamanla daha inatçı lekelere dönüşmektedir. Dolayısıyla temizlik kararı alındığında geç kalınmışsa süreç uzamaktadır. Sürecin uzamasının dışında size zararı maliyet yönünden olacaktır. Bu nedenle Avcılar dış cephe cam temizliği yaptırmak istiyorsanız vakit kaybetmemeniz ve gerekliyse ilk fırsatta yaptırmanız oldukça önemlidir.

Avcılar, İstanbul’un Avrupa yakasındaki nüfusu 500 bine yakın bir ilçedir. İlçede çok sayıda büyük bina yer almaktadır. Bu binalar arasında sağlık kuruluşları, gökdelenler, ibadethaneler ve diğer büyük binalar yer almaktadır. Bu tip pek çok binada dış cephe cam temizliği belirli zaman aralıklarında yapılmaktadır.

Avcılar Dış Cephe Cam Temizliği

Dış cephede cam temizliği yapılırken dikkat edilen pek çok husus bulunmaktadır. Bu hususlardan ilki gözlemdir. Camların ne kadar kirli olduğuna göre farklı işlemler uygulanmaktadır. Bazı binalar için kullanılan temizlik malzemeleri özel olarak kullanılmaktadır. Camların durumuna göre temizlik malzemesinin belirlenmesi ekipler tarafından yapılmaktadır. Ekipler, Avcılar dış cephe cam temizliği yapmadan önce malzemelerden sonra diğer noktaları da gözden geçirmektedir.

Dış cephede cam temizlemek profesyonellik gerektiren bir işlemdir. Çünkü büyük bir risk barındırmaktadır. Bazı eğitimlerden sonra gerekli tecrübeyi elde eden kişiler dış cephe cam temizleyici olarak çalışmaktadır. Ayrıca dış cephe cam temizliğinde yükseklik de büyük önem taşımaktadır. Binanın temizlenecek yüzey alanından ziyade yüksekliğine dikkat edilmektedir. Ekiplerin rahat çalışması için bazı yükseltme araçları kullanılmaktadır. Bu yükseltme araçları da binanın yüksekliğine göre belirlenmekte ve hazırlanmaktadır.

Avcılar Dış Cephe Cam Temizliği Fiyatları

Avcılarda dış cephe cam temizliği fiyatları ortalama olarak İstanbul’un ortalamasındadır. Fakat kesin bir tarife bulunmadığı için fiyatta net olarak bir belirleme yapılmamaktadır. Firmaların kendilerine göre belirledikleri fiyat ise m2 başına fiyattır. Bina dış yapısına göre m2 bazında fiyatlar bulunmaktadır. Fakat bu fiyatlar da tam olarak sonucu yansıtmamaktadır. Çünkü dış cephe temizliğinin fiyatları ihtiyaca yönelik olarak belirlenmektedir. Her bina birbirinden farklıdır. Bu nedenle binanın ihtiyaçları da m2 bazında aynı ölçüde olsa bile fiyat olarak farklı olacaktır. Ayrıca camların kirliliği de önemli bir kriterdir. Uzun süre kalmış kir ve lekeleri çıkartabilmek için ekstra temizlik malzemeleri kullanılmaktadır.

Özetle Avcılar dış cephe cam temizliği fiyatlarının belirlenmesi için dikkat edilenler:

  • Binanın büyüklüğü (m2 cinsinden hesaplama)
  • Bina yüksekliği
  • Kullanılan ekipmanlar (yükselme araçları vesaire)
  • Çevre şartları
  • Kullanılan temizlik malzemeleri ve yoğunlukları

Bu noktalara dikkat edildikten sonra uzman ekipler sizlere en doğru fiyatı sunacaktır. Bunlar göz önünde bulundurulmadan yapılacak olan fiyatlama yanıltıcı olacaktır.

En İyi Avcılar Dış Cephe Cam Temizliği Firması

Dış cephe cam temizliği firmaları, titiz çalışması gereken firmalardır. Çünkü firma hizmetinden sonra memnun kalınmadığı takdirde tekrar temizlik yaptırmak maliyet yönünden zorlayıcı olacaktır. Bu nedenle firmayı seçerken en iyisini seçmek büyük önem taşımaktadır. Gelin birlikte en iyi Avcılar dış cephe temizliği firmasını nasıl bulabileceğinize bakalım:

  • İlk olarak firmanın dijitale ne kadar aşina olduğuna bakabilirsiniz. Zaten firmaları da büyük çoğunlukla internet üzerinden buluyoruz. Dijitalde bir firmanın iyi olması için web sitesinde şeffaf olmalıdır. Web sitesinde şeffaf olan firmaların güvenilirliği daha yüksek olmaktadır.
  • Firma güvenilir ise temizlik alanında nasıl bir faaliyet yürüttüğüne bakılmalıdır. Eğer genel temizlik faaliyetlerini uzun süredir yürütüyorsa, firmadan daha iyi sonuç alırsınız.
  • Ekip de oldukça önemlidir. Eğitimli ve eğitimden de önemlisi deneyimli bir ekip profesyonel çalışmalar ortaya koyacaktır.

En iyi firmayı bulmak her zaman kolay değildir. Fakat bir kez iyi bir temizlik firmasından hizmet alırsanız, bu deneyimi hiçbir zaman unutmazsınız. Çünkü hizmet, büyük çaplı bir hizmettir. Memnun kalmadığınızda maliyetleriniz büyük oranda artar. Maliyetlerin artmasından ziyade hizmeti tekrar almak zorunda kalırsınız. Hizmetin tekrarı demek, tüm süreci tekrar yönetmek demektir. Buna maruz kalmamak adına uzman ekiplere danışarak anlaşmak faydalı olacaktır.

Siz de Avcılar dış cephe cam temizliği konusunda profesyonel hizmet almak istiyorsanız zaman kaybetmeden alanında uzman olan Aybars Temizlik ile iletişime geçebilirsiniz. Firma hem kaliteli uygulamaları hem de uygun fiyatları ile müşteri memnuniyetini öncelemektedir.

Open chat
Selamlar. Temizlik hizmeti için bize ulaşın