Dış Cephe Cam Temizliği Nasıl Yapılmalı?

Yazar : Melek Teke

Yazıldı:

Güncelleme:

Neredeyse her alanda karşımıza çıkan dış cephe cam temizliği nasıl yapılmalı, nelere dikkat edilmeli? Öncelikle dış cepheler için uygulanan temizliğin profesyonel bir şekilde yapılması önemlidir. Binaların dış kaplamasında yer alan kompozit, alikopat ve cam malzemelerin yapısına uygun temizleyicilerin kullanılması gerekir. Ayrıca temizlik hizmetini bu alanda kullanım kolaylığı sağlayan araç gereçlerin yardımıyla uzman personellerimiz gerçekleştirir.

Dış Cephe Cam Temizliği Nedir?

Özellikle ülkemizde inşaat alanındaki uygulamalar ve yeni tasarımlar dış yüzey kaplamalarının zaman içinde belli etkenlerden kirlenerek temizliğe ihtiyaç duymasına yol açtı. Bu nedenle çeşitli bina ve kurum sahipleri profesyonel kadrolardan dış cephe temizliğine dair hizmet almaya başladı. Dolayısıyla dış cephe cam temizliği nasıl yapılmalı sorusu daha da önemli hale geldi.

Aybars Temizlik olarak profesyonel temizlik hizmetlerine dair talep edilen tüm alanlarda çalışıyoruz. AVM ve otel gibi işletmelerden kamu kuruluşları temizliğine varana kadar farklı pek çok alanda etkili hizmet alanı sunuyoruz. Anadolu ve Avrupa Yakası’nda çalışan firmamız günlük ev temizliği ve inşaat sonrası temizlik süreçlerinde de yanınızda olmaya devam ediyor.

Özellikle dış cephede çalışılırken gerekli ekipmanların kullanılması ve güvenlik önlemlerinin alınması oldukça önemlidir.  Firmamızda alanında eğitim almış ve iş güvenliğine dair önlemlerin uygulandığı personeller hizmet vermektedir. Ayrıca alanında uzman dış cephe temizlik firmasının hizmet verdiği yerde kullandığı malzemelerin mutlaka dış cephenin yapısına uygun olması gerekir. Peki, bu bağlamda dış cephe cam temizliği nasıl yapılmalı, nelere dikkat edilmeli?

Dış Cephe Cam Temizliği Nasıl Yapılmalı?

Yukarıdakilere ek olarak dış cephede kullanılan malzemenin türüne uygun temizlik ürünlerinin temini yapılmalıdır. Alanında uzman olmayan kişilerin yanlış malzeme kullanması sonucu dış cephenin yapısının bozulması söz konusudur. Dolayısıyla dış cephe temizlik hizmetlerini alanında yetkin şekilde çalışan bir firmanın gerçekleştirmesi önemlidir.

Temizlik firmasının deneyimli olması ve alanında referansların olmasını öncelikli incelemeniz gereklidir. Dış cephe cam temizliği yapılırken ilk olarak risk unsuru söz konusu olduğu için kullanılan araç gereç ve yapı ayırt edilmeksizin güvenlik tedbirlerinin alınması gerekir.

Bu sayede iş kazası riskinin en aza indirilmesi sağlanır. Dolayısıyla alana hakim olmayan amatör kişiler tarafından denenmesi uygun olmaz. Ayrıca dış cephe cam temizliği hizmetini almış olan firmanın keşif neticesinde aşağıdaki durumların analizini yapması gerekir:

  • Son temizleme tarihi
  • Çevrenin uygunluk durumu
  • Kir içeriği
  • Temizlik unsuru

Öncelikle yapılan son temizlenme tarihinin ihtiyaç duyulan hizmet açısından öğrenilmesi faydalıdır. Binanın yapısına bağlı olarak vinç kurulumu yapıp yapmayacağımıza ya da yoğun trafik nedeniyle toz alan bir yer olup olmadığını inceleriz.

Bulunduğunuz bölgeye bağlı olarak yağ, toz ya da oksit gibi çeşitli kir içeriği mevcuttur. Bu durumda en iyi sonuç için uygun temizlik malzemelerini seçeriz. Ayrıca binanın güncel temizlik durumunun işin ayrıntıları konusunda fikir vereceğini ifade edebiliriz.

Dış Cephe Cam Temizliğinde Nelere Dikkat Edilmeli?

Firmanız yada binanız için dış cephe cam temizliği yaptırmak istiyorsunuz ancak hangi noktalara özen göstermeniz gerektiğinden emin değilsiniz. Öyleyse sizlere bu aşamada fikir sağlayacak birkaç ipucundan bahsedelim. Her alanda olduğu gibi cam temizliğinde de profesyonel hizmet alırken mutlaka alanında uzman ve deneyimli bir firmaya başvurmak gerekir. Dolayısıyla ilk dikkat etmeniz gereken unsur firmanın yetkinlik durumu olmalıdır.

Aynı şekilde dış cephe cam temizliği nasıl yapılmalı, nelere dikkat edilmeli sorusu cevaplanırken bir diğer önemli unsur da fiyat hakkında bilgi edinmektir. Aybars Temizlik olarak kaliteli hizmet ve içerikleri uygun fiyatlar ile sunmayı amaçlıyoruz. Bu nedenle firmamıza kolaylıkla başvurarak dış cephe temizliği için en uygun fiyatlandırmaları öğrenebilirsiniz. Ayrıca fiyat alırken özen göstermeniz gereken konulardan birisi de yardımcı ekipmanın fiyata dahil olup olmadığıdır.

Örnek olarak vinç kullanımı ya da dış cephe temizleme makinesi kullanımı gibi ayrıntıların fiyata dahil olup olmadığı mutlaka öğrenilmelidir.

Bu alanda kafa karışıklığımızı giderecek en önemli ve pratik çözümlerden birisi temizliğini talep ettiğiniz alan için demo çalışması yapılmasıdır. Profesyonel firmalar tarafından rahatlıkla gerçekleştirilen bir uygulamadır ve müşteriye fikir verir. Aybars Temizlik firması olarak sunduğumuz hizmetlerden birisi olan demo çalışması için kısa süre içerisinde randevu alarak yapılan işlemin bütünü hakkında fikir sahibi olabilirsiniz.

Dış cephe cam temizliği, hem bulunduğu yer itibarıyla uygulaması zor olan hem de başarılı sonuçlar için titizlikle çalışılması gereken bir alandır. Bu nedenle uzman firmalarla çalışmak önem arz eder. Ayrıca dış cephe cam temizliği talep ettiğiniz firmadan önceki projelerin örneklerini isteyebilirsiniz.

Çalışanlara ait SGK bilgisi ve personellerin iş güvenliği eğitimi aldığına dair çeşitli belgeleri de rahatlıkla talep edebilirsiniz. Çalışılan bölge itibariyle personellerin yüksek alanda çalışmaya uygun olduğuna dair belgelerini görebilirsiniz.

En İyi Dış Cephe Temizlik Firması

Firmamız alanında uzun yılların tecrübesi ve uzmanlığı ile çalışmaktadır. Avrupa ve Anadolu Yakası’nda etkili bir şekilde çalışmayı sürdürüyor. Aybars Temizlik Hizmetleri olarak günlük ev temizliğinden fabrika temizliğine varana kadar çok çeşitli alanlarda ve geniş bir yelpazede hizmet sunmaktayız. Merak ettiğiniz tüm detaylar için firmamızla iletişime geçebilirsiniz.

En çok merak edilen sorulardan birisi dış cephe ile ilgili temizlik fiyat aralığıdır. Firmamız kaliteli ve profesyonel hizmet ve uygun fiyatlar eşliğinde sunmayı amaçlıyor. Bununla birlikte fiyatlandırma tamamen binanın genişliği ve yüksekliği ile bağlantılı olarak ilerliyor.

Dolayısıyla binanın büyüklüğüne göre net bir fiyat sunmamız mümkün. Ayrıca hizmette;

  • Kullanılması gereken ekipman,
  • Dış cephenin yapısına uygun temizlik kullanımı,
  • Çevre şartlarını etkisi gibi bazı unsurlar da fiyatlandırmanın değişiklik göstermesine neden oluyor.

Başarılı şekilde gerçekleştirilen ve doğru temizlik malzemelerinin kullanıldığı bir dış cephe cam temizliğinin uzun vadeli rahat kullanım sağlayacağı bilinmelidir.

Yani kısa bir süre içerisinde aynı işlemi tekrarlatmanıza gerek kalmaz. Bunun sebebi ise doğru ekipmanın kullanılması ve temizlik malzemelerinin uygun seçimidir. Yine personelimizin titizlikle çalışmasının ve yaptığı başarılı uygulamalarının önemi büyüktür.

Fiyatlandırmada değişiklik oluşmasına sebep olan bazı ek unsurlar vardır. Bunlar camda yer alan çeşitli kalıntı izleri ve alüminyum bant gibi bazı uğraş isteyen detaylardır. Bu tarz ayrıntıların emek ve iş süresini artırması nedeniyle ek fiyatlandırmaya tabi olacağı ifade edebiliriz. Dış cephe cam temizliğinde nelere dikkat etmelisiniz sorularınızı kapsamlı bir şekilde yanıtladık. Aybars Temizlik firması olarak sizler için tüm bu ayrıntıları göz önünde bulundururuz. Sizlere en başarılı hizmeti sunmayı hedefliyoruz.

Open chat
Selamlar. Temizlik hizmeti için bize ulaşın